Dodo pizza opustila Čínu. Proč to není děsivé?

„Toto bylo pro mě jedno z nejtěžších rozhodnutí.“ Fedor Ovchinnikov oznámil uzavření společnosti Dodo Pizza v Číně. “
A pro mě bylo uzavření Teremoku v Americe jedním z nejjednodušších rozhodnutí! Proč? Řeknu ti to. V podnikání je důležitá samotná práce a důležitý je výsledek. Všechny tyto snopy o tom, že „jsme se velmi snažili a utráceli tolik energie a emocí“, spíše o něčem kreativním – podařilo se vám namalovat obraz „špačci dorazili“ atd. Emoce ze ztráty investovaných peněz také nedávají smysl. Obecně je tento druh emocí podle mého názoru neslučitelný s podnikáním. Uzavřeli jsme projekt a pojďme dál! A co víc, o hanbě zde nemůže být ani reči. Pouze ten, kdo nic nedělá, se nemýlí.
Je vtipné, že když nám nabízejí produkt nebo službu, dodavatelé nám píší, že spolupracují s Dodem. Na co jsem jim okamžitě odpověděl: „Myslíte si, že je to pro nás argument a argument, abychom s vámi spolupracovali? Ve skutečnosti je to přesně naopak – toto je signál NENÍ s vámi spolupracovat 🙂, jsme tak daleko od našeho přístupu k podnikání a rozvoji podnikání. “ Ale v každém případě budu spokojen s úspěchem Doda a nemyslím si, že si musím dělat starosti s uzavřením čínského podnikání. Toto je další signál pro ty, kteří věří, že odjezd do zahraničí je pro koncept fungující v Rusku snadný a jednoduchý. To je něco, co se všichni musíme stále učit a učit se.
I když zde jde spíše o investice. Zde 100% souhlasím s Fedorem: „Podnikatel také připustil, že se Čína ukázala jako obtížný trh vyžadující více investic. “Navzdory našemu maximálnímu úsilí, s prostředky, které máme a máme, je poměr úsilí a výkonu v Číně slabší než u našich ostatních startupů, přičemž Dodo Pizza China získává největší financování ze všech našich startupů,” napsal.
Do zahraničí jsou zapotřebí silné investice. Řetězec a značka rychlého občerstvení není milionářská restaurace s humry v drahých letoviscích. Tento případ zaváněl investicí v řádu desítek milionů dolarů. A to je samozřejmě v současném paradigmatu systému půjček a existenci podnikání v Rusku NEMOŽNÉ. Nejen, že nám nepomohli, ani o tom nekoktám. Byli jsme přirozeně ZACHRÁNĚNÍ všemi možnými prostředky, nebudeme ukazovat prsty. Ale je to pochopitelné, jsme velmi, velmi mladá země, není zvykem bránit své vlastní lidi, naučili jsme se pouze klanět se. Ale přidělit půdu v ​​Rusku zdarma a bez soutěže o McDonald's – jsme vždy rádi. Alespoň to je to, co nejvyšší hodnosti ruského Macka doslova vyžadují jako ultimátum na schůzkách s úředníky, slyšel na vlastní uši a málem spadl ze židle.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.