Design Jam # 29: Timeline by Peter Gus, Big Little Planet od Rachel Ignotofsky

A další dětské knihy se skvělými ilustracemi v přehledu Futura od red_mad_robot.

Dáme si pauzu od log a 3D z Digestu # 28 a vrhneme se do dětství s fascinujícími knihami a chytlavými ilustracemi . A návrhářka a ilustrátorka rozhraní železa Olya Dyuzhenko bude sdílet knihy ze své knihovny. A než začneme, podívejte se na náš kanál Design Jam Telegram – tam shromažďujeme to nejzajímavější a nejužitečnější ze světa designu. Například minulý týden jsme mluvili o risografii 🤖

návrhář rozhraní red_mad_robot

Dobrý den! Tento týden budu ukazovat své oblíbené dětské knihy s barevnými ilustracemi. Prozkoumáme techniky a přístupy, které pomáhají umělcům mluvit s dětmi o tématech pro dospělé.

Velká malá planeta

Začnu Velkou malou planetou Rachel Ignotofsky. Tato kniha pojednává o organizaci života na Zemi, o různých přírodních zónách a ekosystémech.

O tom, jak je vše v našem světě spojeno neviditelným řetězcem, a jak křehký a důležitý je každý jeho odkaz.

A tato kniha je také o objevech: věděli jste, že požáry mohou být dobré pro přírodu a že hora Tichého oceánu, která se táhne v oblasti Ťumeň, prochází Tichým oceánem? uploads/cb3bc34a1e602af00de1ac616ac733f9.jpg “/>

Ilustrace v knize mají zjednodušený styl, udržované v jedné paletě barev – tlumené a s odstíny blížícími se šedé. Text je organicky vpleten do ilustrace a úzce s ní interaguje. Schémata a infografika v knize pomáhají jasně vysvětlit složité vědecké problémy dětem i dospělým.

profesor Astrocot do prostoru” a “jeho cesta do prostoru vesmír a astronautika.

Co se děje ve světě módy skafandrů, jak funguje vesmírná stanice a satelity, co je uvnitř lunárního modulu a kosmické rakety, jak pokračuje život na jiných planetách sluneční soustavy – Astrocat vám o tom řekne všechno.

Kniha obsahuje mnoho infografik a přehledných diagramů i dialogů se znaky.

Astrocat a jeho přátelé mají přímou řeč ve formě bublin, což dodává příběhu komický charakter a hluboce se ponoří do textu. Tento styl nebyl vybrán náhodou, kniha je určena pro čtenáře starší 5 let.

Styl ilustrací je geometrický, jako by byly sestaveny z řezaných papírových dílů. Paleta je tlumená a ztlumená v teplých barvách. Občas se objeví zrnité, hlučné textury, které v kombinaci s matným papírem a barevnou paletou dávají příjemný pocit ze starých dětských knih nebo časopisů.

Gusova chronologie je prostorným vyprávěním historie našeho světa: od velkého třesku, vzniku života na Zemi až po současnost.

Styl ilustrací v knize je kreslený. Má spoustu malých detailů, na které se chcete dívat celé hodiny. Na paletě dominuje černá a barva pozadí, která je pro každou pomazánku odlišná. Tón se blíží šedé barvě, barvy jsou matné a trochu podobné novinovým.

Ilustrace na každé stránce mají jeden společný prvek – černou vlnu, která se táhne od začátku věků. Má formu proudu a spojuje složení každé dvojice dohromady – zajímavý trik!

Z ilustrací vyrůstají města, lidé, kontinenty, hory, domy a historie starověkého Egypta plynule přechází do vytvoření Google v roce 1996. A černá vlna končí na špičce štětce v rukou umělce.

Vesmír

Francouzský spisovatel Guillaume Duprat napsal fascinující knihu „Vesmír“.

Jde o vesmír a lidské představy o struktuře vesmíru. Jde o teorie minulosti, současnosti a budoucnosti a o to, jak se vědecký obraz nebe a prostoru v průběhu času mění.

The kniha je vícevrstvá: pod vyříznutými ilustracemi jsou ještě další.

=”/wp-content/uploads/9a9b0cd9b38744303c4f94bfbc8ed861.jpg “/>

Díky této technice je v něm mnoho interaktivních prvků: model vesmíru ve tvaru koblihy se skrývá pod prosklenou ilustrací koblihy, struktura multiverse je pod kaktusovým vzorem, pozorovaný vesmír je uvnitř oka a sférický typ prostoru je pod fotbalovým míčem. Takto autor vysvětluje složité věci na příkladu objektů, na které jsme zvyklí.

Skutečný život Jacomine Gainesobrro

” Skutečný život Jacquine Gainsobrro “je měřený a dojemný příběh o králíkovi Jacomineovi: od jeho narození po jeho smrt. Autor: Rebecca Dotremer.

Aby se hlavní hrdina přiblížil čtenáři a dosáhl maximálního ponoření do příběhu, některé pomazánky knihy vypadají jako fotografie v albu a předlohy představují všechny postavy.

Ilustrace jsou velmi světlé – často, pro plné šíření. A jejich styl je realistický a detailní.

Text není vpleten do ilustrací, jak tomu bylo v encyklopedických knihách, vše je ve vzájemném souladu.

img src = “/wp-content/uploads/cec0401c53dadd688add186d152c6ae5.jpg” /> Unreal Atlas

„Unreal Atlas. Průvodce po literárních místech “- mapy a hlavní atrakce slavných literárních vesmírů. Autor: Chris Oliver a Julio Fuentes.

< span class = "ui_preloader__dot">

Průvodce vám řekne, jak obejít celý Westeros, porazit bílou čarodějnici a zachránit Narnii, nebo jak se dostat do Lake City z Kraje.

Ilustrace po všem, červená mapa rozumí tomu, jak se dostat do cíle.

Blázen do koček

Crazy About Cats od Owen Davey je krátká encyklopedie koček.

Jaký je rozdíl mezi spoty jaguar a leopard? Jaká je stavba těla kočky? Která kočka je nejrychlejší a která největší?

V knize je mnoho diagramů a ilustrací v plné velikosti.

Vektorové ilustrace se zjednodušenými geometrickými tvary, stíny jsou vykresleny zrnitou strukturou.

Autor má řadu takových knih: je jich více o žralocích a opicích.

Hlavní částí knihy je text.

Ale ilustrace jsou také tam a jsou úžasné.

přebírají úplné rozšíření knihy.

img src = “/wp-content/uploads/237a03208a76f02c82aa7ea95b62a085.png” />

Best Bestiary je kniha o fantastických tvorech z mýtů a jejich stanovištích.

Autoři: Floortier Zvichtman a Ludwig Volbeda .

Trollové a obrana Dálného severu, draci Východu a Západu, australští fantastickí tvorové z kamene a vody, duchové domu a lesa z ruské víry a harpyje starověkého Řecka – kniha má všechno.

Ilustrace v šedých tónech, roztomilé obrázky, šedé obrázky src = “/wp-content/uploads/5e5f0b256671167a21b37c8545a32a65.png” />

Hazard byl jiný: Přeložil jsem to do španělštiny V soutěži jsem nevyhrál, ale emoce a zážitky jsou úžasné.

Provedl jsem spoustu nátisků, barvy v tisku se lišily v závislosti na papíru – ten silnější absorboval hodně inkoustu a ilustrace byla vybledlé.

/wp-content/uploads/518f0d21e76a1d1f45923d0dca1b47d2.jpg “/>

Kniha pojednává o činčile, která cestovala za potravou, seznámila se s rostlinami a zvířaty, schovala se před dravci a žárem, na konci cesty stále našla úkryt a jídlo. Celá cesta se ale ve skutečnosti odehrávala v její představivosti a běžela na kole své klece. Myšlenka vzešla z mých domácích činčil, kteří mi vlastně utíkali na kole a mysleli si, že se pohybují ve vesmíru.

text. Na několika místech promluvila k postavě ve formátu řečové bubliny. Na svých ilustracích mám rád štětce na textury, když vidíte tahy jako kvaš nebo olej, někdy tahy tužkou.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.