Design Jam # 25: Apple and Google Guidelines, Op Art, Abstract Expressionism, Photorealism, and Fractals

V obrazovém přehledu z Futury od Redmadrobota.

Ahoj! Podívali jsme se do kalendáře a uvědomili jsme si, že vás známe celý rok. Zdá se, že nastal čas přejít na „ty“ … 🤖 A pokud stále nejste přihlášeni k odběru našeho kanálu Design Jam Telegram, pak je čas to udělat. V něm každý den zveřejňujeme něco zajímavého a užitečného ze světa designu.

Naposledy jsme se vířili ve víru 3D animací a seznámili jsme se s užitečnými kurzy pro designéry. Dnes se podíváme na gadline společností Apple a Google, zjistíme, jak navrhovat rozhraní, a prozkoumáme užitečné zdroje k tomuto tématu. Nejprve se nabijme silou současného umění. Společnost bude skládat návrhářka železa Luda Kolesnikova. Dejte jí slovo!

Návrhář Redmadrobot

Dobrý den! Začněme naše dobrodružství s abstraktní expresionismus . Tato umělecká forma se objevila ve 40. a 50. letech 20. století a vyznačuje se živou spontánností, rafinovanými gesty a zahalenými znaky. Expresionismus může způsobit úctu i v kameni! Pokud nevěříte, zde jsou někteří z nejlepších umělců žánru, určitě si prostudujte jejich tvorbu:

Wassily Kandinsky

Pete Mondrian

Kazimir Malevich

Hans Hoffmann

Sam Francis

Ručně vyrobené fotografie

Fotorealismus začal v 60. letech. Jeho fanoušci se úzkostlivě snaží zrcadlit svět kolem sebe, což je velmi podobné konceptu umění fotografie. Pouze místo filmu je plátno a okolní realita není zkreslena objektivem, ale hranolem umělcova vědomí. Jeden a tentýž objekt tak může mít nekonečné množství interpretací.

Prvním krokem je zkoumání děl nejvýznamnějších umělců ve směru fotorealismu:

Richard Estes

Robert Cottingham

Gerhard Richter

Mark Quinn

Chuck Close

Oscar Ukonu

Esther Cousin

Elizabeth Patterson

img uploads/0712e553a9dcd3412693feb0249cfa04.jpg “/>

Vědecké umění

Přesné vědy a fraktální umění nejsou cizí kreativitě. Fraktál je složitá matematická rovnice nebo posloupnost. Vytváří geometrické vzory, které lze neomezeně zvětšovat, a je přítomen téměř ve všem, od listů kapradiny po galaktické útvary. Nechte matematický chaos převzít naši pozornost a vrhnout se do světa umění:

Julius Horsthus

James Alan Smith

Abalo ” im> = “/wp-content/uploads/589549b7f8bed006f9cf80d9ddd4efd4.jpg” />

Děti ulice

Pojďme přejít z matematických rovnic na pouliční umění. Tento trend pomohl milionům lidí z celého světa změnit vnímání a interpretaci umění. Síla pouličního umění spočívá ve svobodě projevu a přístupnosti: abyste mohli vidět graffiti, nemusíte navštívit muzeum nebo výstavu, stačí se častěji rozhlédnout. Nezapomeňte se podívat na dílo:

Banksy

Nepochybně nejslavnější umělec pouličního umění na světě. Nikdo neví, kdo se pod tímto aliasem skrývá.

h4> <4> C Austrálie do Kolumbie, protože malování na stěny domů tam není nezákonné.

C215

Na ulici umění téměř dvacet let, mnoho lidí to přirovnává k Banksymu.

h4>

Vzal své jméno z videohry „Space Invaders“. Je to z dobrého důvodu: většina jeho práce je založena na videohrách z počátku osmdesátých let.

designér Redmadrobot

A to je pro mě vše. Přeji vám, abyste ve svém životě měli co nejvíce umění a dalších krásných věcí. Přejeme hezký víkend!

Prošli jsme si umělecké galerie a teď si vezmeme baterku do rukou a podívejme se pod kapotu operačních systémů iOS a Android – promluvme si o jejich gadlines. Nebudeme je podrobně popisovat, ale řekneme vám, které z nich jsou dnes, co v nich najdete a jaké užitečné zdroje jsou k danému tématu k dispozici.

Spustit engine

Začněme s CarPlay a Android Auto. Průvodce Apple se skládá ze čtyř karet s informacemi pro vývojáře zvukových aplikací a posly a výrobce automobilů. Google má téměř 68stránkový dokument. Pokrývá širokou škálu témat, od práce se šablonami až po správné umístění prvků uživatelského rozhraní na obrazovce.

Podívejte se na Dribbble a získejte inspiraci z návrhových konceptů CarPlay a Android Auto. A na webu connected.io si můžete stáhnout zdarma velryby pro práci.

Kontakt s časem

Pojďme se podívat na hodiny a chvilku zjistit, zda jsou užitečné. Pokud jste již dlouho chtěli navázat kontakt s Wear OS, ale báli jste se udělat první krok, začněte s průvodcem od Google. Z toho se dozvíte o práci s komponentami, šablonami a styly. Průvodce Apple watchOS také popisuje vše do posledního detailu: od funkcí interakce s rozhraním až po práci s Digital Crown v Apple Watch. Až budete připraveni experimentovat, nezapomeňte si stáhnout náčrtky pro Wear OS nebo watchOS. Můžete si také prohlédnout některé inspirativní koncepty na Dribbble.

nejživější

Televizor přitahuje více pozornosti než smartphone. Zaprvé má stokrát větší obrazovku a zadruhé … No, to stačí! Pokud má design nedostatky, pak je uživatel uvidí stejně jasně, jako by se díval pod lupu a s baterkou. Naštěstí Google Android TV a Apple tvOS mají podrobné průvodce, jak udržet věci jednoduché, funkční a příjemné pro oči. Na Dribbble lze prozkoumat zajímavé koncepty rozhraní a užitečné skici lze stáhnout ze Sketchappsources.

Bitva o Střední Zemi

Takže jsme se dostali k tomu nejžhavějšímu – designu iOS a Android 🔥 Nebudeme rozdmýchávat plamen holivaru, ale jen se podívejme na rozsáhlé pokyny. Zajímavé je, že popisy iOS a macOS jsou na stejné stránce s ostatními průvodci, zatímco Google nebyl chamtivý a vytvořil několik webů o designu Androidu.

Někdo jiný (nevinný) fantazie o budoucím iOS 15 si můžete prohlédnout na webu Cult of Mac a koncept Android 12 si můžete prohlédnout na Betanews.

Vítr změn

Čas se ochladit porovnáním designu (velká válka) iOS a Android a prostě si v pátek večer zdřímněte na něco inspirativního. Pro tuto příležitost máme několik tipů:

  • 10 skvělých designových aplikací pro Android;
  • 8 cen Apple Design Awards 2020;
  • 25 bezplatných sad uživatelského rozhraní pro Android;
  • sada uživatelského rozhraní pro iOS a iPadOS 14 ve hře Figma + působivá bezplatná sbírka obrazovek a komponent pro iOS 14;
  • 50 bezplatných sad uživatelského rozhraní pro iOS a Android;
  • 572 sad uživatelského rozhraní pro každou příležitost.

sdílet vaše návrhy v komentářích a navštivte nás na Design Jam, kde vydáváme moře užitečných věcí ze světa designu. A utekli jsme sbírat digest # 26. Ať je s vámi síla robotů! 🤖

#redmadrobot #futura #designjam #art #guides

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.