Design Jam # 23: Pitsunda, Istanbul, Cefalu a další místa k prozkoumání mozaiky a tajemství velkolepých superappů

V přehledu svátků z Futury od Redmadrobota.

Ho ho ho 🎅 Vyměnil obyčejné žárovky za girlandy, odložil kapalné palivo a začal konzumovat mandarinky a tomel. Je čas spustit nejnovější designový souhrn v roce 2020. Minule jsme se nechali inspirovat nezapomenutelnou architekturou a vrhli se do designu služeb.

Dnes se ponoříme do fascinujícího světa mozaikového umění: zjistíme, která místa stojí za návštěvu offline/online, abychom získali pouze příjemné dojmy. Nejprve si ale promluvme o superech UX/UI a podělme se o několik užitečných zdrojů k tomuto tématu.

V roce 2020 podle studie App Annie většina uživatelů upřednostňuje superappu. Ale návrh UX/UI pro super je pro designéra skutečnou výzvou. Jak kombinovat několik různých produktů v jedné aplikaci, aby byla bezproblémová, funkční a krásná? Zkusme na to přijít.

Fragmentovaný Hike Messenger a ohromný WeChat

Začněme tím, že byste rozhodně neměli spěchat. V roce 2017 se indická společnost Hike rozhodla implementovat nové funkce do Hike Messengeru a postupně z ní udělat super aplikaci, ale v roce 2019 od této myšlenky upustila a naopak aplikaci rozdělila. To je způsobeno poklesem zapojení uživatelů. Známým příkladem rozdělení aplikací je vytvoření aplikace Facebook Messenger v roce 2011.

Ten, kdo rozhodně nemá problém se zapojením, je WeChat. Život v Číně bez něj nebude snadný. Aplikace se používá k dojíždění, schůzkám s lékařem, objednávání jídla a dokonce k ověřování ve vládních systémech. WeChat je nejinspirativnějším příkladem superappy.

Korejské kakao

Aplikace KakaoTalk, která byla spuštěna v roce 2010, s chaty a zvukovými hovory, postupem času začala růst svaly superappy: v roce 2014 byla k ní připojena platební služba Kakao Pay a v roce 2015 – Kakao TV. V roce 2018 si KakaoTalk nainstalovalo 94% jihokorejských uživatelů smartphonů. Opravdu lidový posel.

Dnes je KakaoTalk vstupním bodem do obrovského ekosystému 35 služeb s vlastní kulturou, etickým a designovým kódem. Pokud jste potřebovali svátek nápadů, pak je dnes váš den. Doporučujeme začít s designovým jídlem s článkem o zařízení uživatelského rozhraní v KakaoTalk. Vzdušný dezert pro opravdové labužníky designu.

Transformátory

Proč se bankovní aplikace stávají kombinací služeb? Podle auditorské společnosti KPMG k tomu existuje jednoduché vysvětlení: Společnosti jako Tencent a KakaoCorp vyvíjejí platební systémy založené na svých superech. Aby si banky udržely zákazníky, transformují se na servisní společnosti a budují celé ekosystémy. Ruské příklady jsou Sberbank a Tinkoff.

Pokud chcete pochopit, jak se banky mění z pokladny s mincemi na automat, prostudujte si případ „Jak vytvořit super aplikaci pro mobilní bankovnictví“. Designová agentura UXDA vysvětluje, jak vytvořit pro aplikaci architekturu UX, vytvořit prototyp, přišroubovat k ní AI a mnoho dalšího. Je to škoda, neexistují žádné pokyny, kde najít investory k otevření vaší banky, ale to je úplně jiný příběh.

Dodávka pro všechny příležitosti

Nejen banky se snaží udržet si zákazníky rozšířením jejich služeb. Dodávka je další vysoce konkurenční oblastí a nejjistější způsob, jak přežít, je být všude. Španělská společnost Glovo to udělala – prostřednictvím svého superappu si můžete objednat dodávku čehokoli. Potraviny, oblečení, léky – vyberte si, co chcete koupit, zaplaťte a počkejte na kurýra se zbožím.

/span>

Rozhraní aplikace je navrženo tak, aby se všechny směry doručování vešly na jednu obrazovku. Pokud si chcete udělat představu o rozhraní, existují aplikace pro iOS a Android.

Courier-cashier-terminal

Trh v jihovýchodní Asii se stal bojištěm dvou super, Gojek a Grab. Kdysi začínali jako malé kurýrní společnosti, ale dnes jsou to silné ekosystémy: v závislosti na lokalitě kombinuje Grab až 11 služeb a Gojek – až 18. Jejich údržba v provozuschopném stavu je obrovská práce. Například za účelem přijetí platby za služby v zemích, kde bankovní terminál není k dispozici většině obyvatel, zasílají společnosti klientovi kurýra jako pokladníka. To je jisté, „pokud chcete žít, buďte schopni točit.

UX-UI design superapps můžete pocítit zde: Gojek – Android/iOS, Grab – Android/iOS. A pokud chcete vědět, jak se Gojek a Grab stali nepostradatelnými pro stovky milionů lidí z celé jihovýchodní Asie, nezapomeňte se podívat na video z Financial Times.

Po prostudování superapps se ponoříme do umění a věnovat tento týden mozaikám. A s tím nám pomůže ředitelka umění železa Nastya Smirnova.

ředitelka umění železa Redmadrobot

Ahoj, Nastya je s tebou! Začněme starověkým Řeckem a starověkým Římem. Tam byly architektonické struktury zdobeny mozaikami a podlahy byly pokládány pomocí mramoru, žuly a smaltu – malé dlaždice ze skla natřené oxidy kovů.

Z Číny a Střední Ameriky se k nám dostaly kusy nábytku a domácích potřeb, krabičky a kultovní masky vykládané drahými a polodrahokamy.

V Byzanci byly mozaiky použity k výzdobě kopulí a zdí chrámů, které zobrazovaly výhradně biblické předměty. Právě byzantská díla jsou považována za standard mozaikového umění. Ukázky z nich lze vidět v Turecku – Hagia Sophia v Istanbulu a ve městech Itálie: Monreale, Cefalu a Ravenna.

< h2> Rus, věda, léčení

V Rusku se první mozaikové obrazy objevily v 10. století v kyjevské katedrále sv. Sofie. Stále ohromují svou monumentalitou. Poté bylo umění mozaiky na dlouhou dobu na ústupu, až v 18. století jej oživil Michail Lomonosov. Ano, ten velký ruský vědec. Zorganizoval výrobu vroucího smaltu a ve své dílně sbíral obrazy.

Za sovětských časů se mozaika stěhovala do paláců národů , domy kultur, nádraží a metro. Zobrazovaly revoluční motivy, témata průzkumu vesmíru, technologie, úspěchy jaderné energie.

Složité stavby v podobě mořského života, vyrobené ze železobetonu a pokryté mozaikami, místní obyvatele okamžitě nelákaly. Některé z nich opravdu nejsou příliš funkční, je těžké se v nich ukrýt před deštěm nebo větrem. Krása vyžaduje obětavost.

Celý svět je mozaika

Pojďme zamknout klíč v našem srdci Zurab Tsereteli a pojďme se přesunout z Abcházie do Evropy. Dlažba v Paříži z 12. století není jediným důvodem, proč se dívat dolů. Abyste pochopili proč, jste vítáni u účtu francouzské umělkyně Inessa Besse.

/53a8bc43effec6bdef7aede967aa3013.jpg „/> img src =/ws sr/wc c9dfbd2d500077960b996319863245cf.jpg „/>

A okamžiky života belgické mozaiky jsou nejlépe vidět na instagramovém účtu projektu Pro Mosaico International.

Pokud Evropa sama o sobě nestačí a chcete si osvojit nesmírnost, přečtěte si návykový příspěvek o mozaikách v Mexiku na kanálu Elementary Mosaic nebo si prohlédněte fotografii z baziliky Krista Veličenstva národní svatyně Neposkvrněného početí v USA./p>

A to je pro mě, Happy Coming!

Abychom měli dostatek sledování na všechny svátky, budeme sdílet pohybové nálezy z našeho pravidelného nadpisu Telegramu „Večerní jam“.

Veselé svátky ikov, takže je můžete spustit bez selhání systému a virů. A odešli jsme vyměnit žárovky a otočit rychlostní stupně až do roku 2021. Prázdninové pozdravy! Ať je s vámi síla robotů! 🤖

#redmadrobot #futura #superapp #mosaic #happynewyear

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.