Design: hlavní trendy roku 2021

Pandemie naučila lidi více si uvědomovat spotřebu a produkci informací. Pokud dříve krásný design mohl skrýt nekvalitní nebo zdánlivě banální produkt, dnes je vizuální komponentou značky nebo image produktu prvek, který odráží jeho DNA a koncept, který existuje ve spojení se samotným produktem.

< p> Shromáždili jsme základní techniky, které jsou nyní relevantní v oblasti vizuální komunikace.

Upřímnost a autentičnost

Upřímná vizuální komunikace a autenticita jsou hlavním trendem nadcházejícího roku . V době, kdy je úlohou vizuálů spíše podporovat obsah než odvádět pozornost od něj, zůstává lehkost, čistota a jednoduchost základními prvky současného designu.

“png” />

Minimalismus vizuální obrázky a groteskní písma neodvádějí pozornost spotřebitele od obsahu produktu, a proto se v době, kdy „obálce“ dominují významy, stále více značek a společností obrací k tomuto trendu.

Minulý rok se stal rušným, mnozí se rozhodli nahradit ruch města klidem míst daleko od civilizace. „Klidný“ design , který integruje obrazy přírodních objektů a jevů – příležitost uniknout z dění ve světě.

.jpg” />

Digitalizace

Trend digitalizace a integrace digitálních prvků do grafického designu je technika, kterou značky začaly používat v roce 2020 mnohokrát častěji, protože celý svět se ocitl v prostředí, kde je offline komunikace téměř nemožná.

Kombinace 2D a 3D grafiky je odvážná a trendy technika, kterou designéři ve velkých společnostech často používají při navrhování log a ikon pro aplikace.

– jeden z hlavních prvků roku Pokrok v technologii umožňuje více značkám používat AR a VR ve svých kampaních a tento trend se odráží také v jejich vizuální prezentaci.

Kreativita

< b> Vzpurnost a kreativita přijít nahradit stejný typ ověřených standardů. Množství vizuálního obsahu roste, a proto je nyní skutečný design designem, který narušuje stereotypy. Zdarma rozložení, lehkost a použití akcentní typografie a kreativ jsou nyní triky, na které si dávejte pozor.

Použití ozdob a esoterických motivů v designu se na konci minulého roku stalo jednou z nejpopulárnějších technik. – surrealistické koláže s jasnými grafickými prvky ilustrujícími rozpoznatelné okultní obrázky a etnické motivy upozorňují na produkt a odlišují ho od konkurence.

Zasněná omámení – trend směrem k „rozmazaným“ vícevrstvým vizuálům, kde jsou průsvitné prvky navrstveny na jasný obraz, je nejoblíbenější při výrobě plakátů a začíná dobývat trh designu UX/UI.

Integrace jednoduchých smyčkových animací do statických vizuálů „znehodnocuje“ strohý klasický design a udržuje pozornost spotřebitele. Nekonečně se opakující pohyby na obrazovce mají hypnotický účinek a vyjadřují nevyslovené volání k zastavení a „přilnutí“ k produktu.

Použití jasných barev a jasných geometrických tvarů, odkazy na avant – zahradní malba z počátku dvacátého století – také jeden z hlavních trendů roku 2021. I přes množství prvků a nepokoje barev vypadá tento design stále minimalisticky kvůli jednoduchosti použitých tvarů a absenci složitých grafických prvků.

V roce 2021 minimalistický design s odvážnými, netriviálními prvky, které oživují vizuální prezentaci produktu.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.