Dělat webové stránky sát

Několik důvodů, proč mohou webové stránky vypadat staré a špatné, a možná nebudete chtít spěchat s objednáním nového designu.

Jsem obchodníkem v CloudFoxu a někdy při surfování na internetu narazím na stránky, které jsou prostě hrozné. Chtěl bych jim napsat poštou, odhodit hesla z osobního účtu vlkodlaku s placeným předplatným a říct: „Tady je předplatné. Výukové programy pro tildu najdete na YouTube. Ať už je to krásné. “ Ale pak si myslíte, potřebují to?

Proč stránky zůstávají i v roce 2000?

Zde je příklad stránky, kterou budoucí archeologové použijí ke studiu historie naší civilizace.

< p> Stránka se zabývá nejlepšími tradicemi začátku tohoto století. Čtvercové rozložení pro snadné sledování na monitoru lampy. Několik volumetrických tlačítek – jako skutečná, 3D! Krásný výhled na silnici, po které závodíme vpřed k úspěchu.

A samozřejmě existuje vynikající rozložení pro mobilní zařízení.

Zdá se, jaký úspěch čeká společnost s takovým stránka? Musíme udělat něco nového a moderního rychleji! Ve skutečnosti ji ale v roce 2019 čeká úspěch s 5,7 miliardami rublů tržeb. Jedná se o 57 tisíc nových stránek objednaných v malém webovém studiu. Můžete spustit test A/B /…/Ω a určit ten nejlepší. Ale nějak ne.

Odpověď spočívá ve zdroji získávání zákazníků. Společnost má po dlouhou dobu stálé a velké klienty, může se účastnit výběrových řízení (a tam vyhrát). Jednoduše řečeno, o tento web se nestará. Peníze se nevydělávají pomocí nich.

První závěr – nemusíte vždy běžet a vytvářet webové stránky v naději, že to zvýší příjem společnosti . Možná je váš kanál přitažlivosti úplně jiný a měli byste mu věnovat větší pozornost. Například z B2C si můžete vzít nějakou kavárnu. Je lepší lidi sem vracet s věrnostními akcemi a lahodnou kávou, než se snažit vytvořit krásný web.

Proč jsou stránky uvízlé v 90. letech?

Podívejme se na zajímavý příklad Lebedevova ateliéru Muzea sovětských výherních automatů.

Web vyrobeno v roce 2009, ale ve skutečnosti to za posledních 12 let vypadá relevantní. Nemusí se měnit, plnit se všemi druhy pískání falešných peněz a utrácet za něj peníze. A vše je jednoduše spojeno s jeho tématem, nostalgií po SSSR a samozřejmě celkem dobrým designem ze studia.

Důvodem, proč se web zasekl v době, může být také odkaz na jeho téma a cílové publikum. Pokud nabízím produkt, který má cílové publikum starších lidí, rozhodně nebudu kreativní a vytvořím web pro nějaké ocenění „Nejlepší stránky roku 2021“.

Mimochodem, když mluvíme o cílovém publiku, okamžitě si pamatuji noviny o zdraví, které mi neustále zůstávají v poštovní schránce. V nich důchodce určitě zanechá zpětnou vazbu o úspěšném užívání tinktury Zdravé srdce a léčitel potvrdí, že „ji používaly také naše babičky“. Odkud je tato hra, kterou moderní člověk těžko vnímá? Protože to nebylo napsáno pro mě, ale pro jiné publikum. Zatlučte a vyhoďte noviny.

Druhý závěr – musíte se podívat na svůj produkt a cílové publikum. Pokud prodáme ultrazvukové zařízení proti krtkům, pak pravděpodobně nebude vaše stará stránka o nic horší než její nová verze.

Proč jsou stránky zaseknuté v 80. letech?

Nyní bych vás rád upozornil na zahraniční společnosti. Protože tam obvykle vidím možnosti designu, jako by pro ně byly vzorem nakládané broskve.

Zde například web z Japonska.

A tady je americká verze.

Varianta z USA je zajímavá také tím, že byla před pár lety převedena do této podoby. Přiznávám, že to není přímá 80. léta, ale zjevně ne to, co vidíme na moderních stránkách. Neexistují žádné trendy, které by nám diktovaly velké společnosti, populární designová studia, behansem atd. Bohužel jsem například nenašel něco velmi starého, ale myslím, že jste se s takovými ukázkami setkali sami.

A tady zase Japonsko. Vidíte to tam velmi často.

Proč vidíme takové haraburdí? Možná, že společnosti nemají peníze na normální web? Možná ho prostě nesledují, manažer to nedělá atd.?

Takové možnosti jsou samozřejmě možné. Existuje však další důvod – společnost chce vypadat stará. Možná pro nás s našimi společnostmi, pro které je již 15 let práce na trhu v pohodě, je těžké o tom mluvit. Ale v zahraničí existuje mnoho podniků pro 40 a 90 a stalo se to více let. Současně, jak ukázat, že podnikáte dlouhodobě? Ano, nechte svůj web napsaný v holém html a nic neměňte. Některé společnosti je proto výslovně nepředělají a zůstávají záměrné v minulém století. Pokud se podíváte na Japonsko, je to tam obzvláště běžné. Zde hraje důležitou roli rozdíl v kultuře a zavedené hodnoty. Nemusíte příliš vynikat a vaše společnost by měla vypadat, jako by byla na trhu již dlouho.

Třetí jídlo – některé společnosti chtějí hledat staré a zkušené. Design písku je velkou pomocí při vytváření tohoto vzhledu.

Hlavní závěr

Při vývoji nového designu je důležité si uvědomit, zda je vůbec potřeba a zda se náklady na něj vrátí. Někdy stačí přilákat zákazníky z jiných zdrojů a váš starý web je jen vizitka. Někdy můžete pracovat na trhu, kde jsou zkušenosti a stabilita společnosti důležitými ukazateli pro rozhodnutí ve váš prospěch. Pak starý web bude i nadále dělat dobrou práci. Vaše cílové publikum a samotný produkt budou mít samozřejmě také dopad na to, jak by měl váš web vypadat. Možná, že vinylový obchod nevypadá tak špatně, že vypadá starý?

Mějte však na paměti, že web, i když má velmi starý design, musí plnit svoji funkci. Pokud je to jen vizitka na internetu, pak by mělo všechno fungovat a kontakty by se měly zobrazit. Pokud se jedná o internetový obchod, měl by košík obsahovat platby kreditní kartou, nikoli peněžní převod poštou. Web by měl vyřešit problémy vašeho podnikání a vyhovět obvyklým potřebám publika.

A samozřejmě by měl být vždy k dispozici a rychle se načítat. A to již může být svěřeno Cloud VPS.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.