CRM systém je nenahraditelným pomocníkem pro zvýšení tržeb

Provádíte analytiku a účetnictví v aplikaci Excel, protože je to pohodlné a levné?

Co když řekneme, že připojení systému CRM se vyplatí v prvních měsících práce? A že za to nemusíte utrácet kolosální rozpočet? Začněme po pořádku!

Excel je skvělý a digitalizace obchodních procesů je ještě lepší!

Jaké problémy tedy může systém CRM pomoci vyřešit?

1 . V aplikaci Excel lze data mazat, je obtížné je standardizovat a analyzovat.

V každém systému CRM jsou uložena v cloudovém úložišti a jsou spolehlivě chráněna. To vám umožní zvýšit efektivitu komunikace s klienty udržováním osobních karet a ukládáním historie interakcí.

Navíc šetříte čas, protože data ze všech zdrojů (sociální sítě, pošta, web, formulář pro zájemce, reklamní systémy atd.) Se načítají automaticky.

Také všichni příchozí zájemci jsou rovnoměrně rozděleni mezi zaměstnance. Nikdo nezůstane bez dozoru. Pokud zaměstnanec zapomene kontaktovat potenciálního klienta, manažer obdrží oznámení.

2. Je obtížné analyzovat informace, pokud neznáte všechny funkce aplikace Excel

V CRM jsou data ze všech zdrojů shromažďována v jednom systému, zatímco jsou generovány automatické reporty pro oddělení, manažery a další ukazatele, které potřebujete. K sestavení přehledu nepotřebujete konkrétní znalosti- vše je intuitivní.

3. Bude snazší kontrolovat plnění úkolů a KPI zaměstnanci

Funkčnost jakéhokoli systému CRM vám umožňuje sledovat počet a fázi úkolů, což je výhodné pro vedoucí oddělení. Můžete také přenést případy na jiného specialistu dvěma kliknutími, pokud je někdo nemocný nebo skončil.

CRM systém bude užitečný také pro sledování práce obchodního oddělení. Pomáhá tomu cloudová telefonie, která je již součástí funkce CRM. K přizpůsobení nemusíte zapojovat programátora, pomohou vám specialisté technické podpory na straně CRM.

Jaké příležitosti poskytuje telefonie:

– Nahrávání hovorů. V případě sporných situací můžete vždy otevřít klientovu kartu a najít požadovaný záznam. Můžete také poslouchat hovory, abyste mohli sledovat práci manažera a hledat chyby v komunikaci.

– Nahrazení telefonního čísla v různých zdrojích. To vám umožní oddělit hovory od sociálních sítí, reklam atd.

4. Existují potenciální zákazníci, žádné objednávky

Chcete -li zjistit, v jaké fázi „odpadávají“ potenciální zákazníci, můžete nastavit prodejní trychtýř. Integrovaný analytický systém vám pomůže zjistit, kterou fázi prodeje je třeba upřesnit a kde jsou problémy.

5. Přechod na automatické účetnictví a tok dokumentů

Vystavte fakturu, vytvořte závěrečné dokumenty, sestavte zprávu ve formuláři, zobrazte finanční ukazatele – to vše lze provést v systému a několika kliknutími. Kromě toho obdržíte dobroty pro interakci mezi zaměstnanci: chaty v CRM (nemusíte vytvářet mnoho chatů v instant messengerech), Ganttovy grafy, vestavěný kalendář a plánování, připomenutí úkolů a mnoho dalšího.

< p> Od slov k příkladům

Dáno: zubní klinika v Moskvě.

Hlavní zdroj: cílená reklama.

Příjem dat: přes APIX do telegramového chatu.

Problémy:

· manažerům chyběli klienti;

· to bylo nelze psát zpětnou vazbu o kvalitě svodů.

Řešením je připojit Calltouch.

Historii každého klienta lze sledovat v protokolu. Analýza je navíc k dispozici nejen pro potenciální zákazníky a nabídky, ale také samostatně pro zákazníky, pro které byli tito potenciální zákazníci a nabídky vytvořeny.

Můžete vykládat klienty s minimálním LTV nebo s žádnými nabídkami, abyste jim následně mohli zasílat e -maily s propagačními nabídkami. Budete je tedy zajímat, abyste mohli produkt vrátit a koupit. Calltouch zajistí, aby transakce pro vracející se zákazníky byly spojeny do řetězce dotyků, které této transakci předcházely.

A zpráva zobrazí:

· z jaké návštěvnosti klient přišel web;

jaké kroky provedl;

kolik času uplynulo před dohodou;

jaký provoz vrátil klienta;

jaké obchody nakonec uzavřel.

Zde můžete také přiřadit klientovi jméno, pokud nebylo najednou přeneseno do aplikace. Vyzkoušejte to, abyste na něm mohli filtrovat zprávu a přidávat komentáře a dokonce se podrobně podívat na každý dotek. Kliknutím na jakýkoli dotek, například na hovor nebo nabídku, je otevřete v příslušném časopise.

Připravený CRM systém nebo vývoj pro sebe?

Pokud existuje nejsou žádné konkrétní úkoly, které chcete řešit CRM -systém, doporučujeme použít hotová řešení. Zde je důvod:

1. Je to levnější a rychlejší než vývoj. Před implementací doporučujeme vyzkoušet několik demo verzí softwaru, abyste pochopili, který systém je pro vás nejlepší. Pro sektor služeb je tedy optimální Yclients nebo AmoCRM a pro společnost s několika divizemi Bitrix24 nebo analogy.

2. Volba režimu je k dispozici podle vašich potřeb. V systému CRM nemusíte kupovat všechny funkce najednou. Rozdělení podle tarifu vám umožní vybrat si možnost, která je pro vaši společnost optimální. Některé systémy mají navíc bezplatné verze, které lze používat bez časových omezení (ale s omezenou funkčností).

3. Není třeba připojovat další služby (například cloudovou telefonii). Většina systémů CRM již má tuto funkci integrovanou.

4. Pokud potřebujete konkrétní funkce, například integraci s 1C, pak s pomocí specialistů třetích stran jimi můžete doplnit krabicovou verzi. Současně je v CRM mnoho připravených integrací, které lze konfigurovat několika kliknutími (například Bitrix24 a Calltouch).

5. Služba je snadno přizpůsobitelná, náklady na školení zaměstnanců jsou minimalizovány. Počáteční nastavení můžete provést sami a vysvětlit zaměstnancům, jak používat funkce, je k dispozici hotová znalostní základna s videem.

Praxe ukazuje, že implementace systému CRM dává společnostem moc konkurenční výhody:

· Růst tržeb – kupující dostávají včasné informace o významných událostech (nové produkty/služby, propagace, prodeje) a personalizovaný přístup zvyšuje loajalitu značky;

· snížení nákladů – analytická data vám umožňují optimalizovat strukturu reklamních rozpočtů odstraněním neúčinných kanálů;

· zvýšení kontroly a zabezpečení. CRM umožňuje sledovat efektivitu obchodního oddělení a klientská základna zůstává ve společnosti, i když jsou zaměstnanci propuštěni.

CRM systém tedy zlepší váš komerční výkon a zvýší kvalitu zpracování každého potenciálního klienta a eliminuje riziko, že na něj zapomene.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.