Co je lepší – redesign nebo nové logo?

Pokračujeme v naší přednáškové hale pro zákazníky v oboru designu. Dnes si povíme o redesignu loga. Co dělat, když je staré logo již unavené, ale jeho změna na nové je děsivá?

Velmi častá situace: společnost je již nějakou dobu na trhu a v určitém okamžiku manažer si uvědomuje, že je zapotřebí kvalitativní skok, aby se posunul na další úroveň.

Může to být otevření nového směru, přilákání investic, uvedení nového produktu na trh, převzetí konkurence atd. Nejdůležitější je, že po tak kvalitativním průlomu již společnost nebude stejná, starý život skončí, začne nová etapa. V takových případech si dívky vytvoří nový účes a společnosti si objednají redesign loga.

A to je podle mého názoru velmi správné. Dokonce bych řekl, že redesign loga je lepší než vývoj nového loga. Proč?

Právě proto, že se jedná o PE design. To znamená vylepšit staré a dát jim nové vlastnosti, které vyžaduje změněná realita.

Koneckonců, co je v tomto případě staré? Toto je logo, se kterým společnost žije již mnoho let, vybudovala si reputaci, přilákala určitý počet zákazníků a získala uznání. A to vše úzce souvisí se známým obrázkem loga na dokumentech, reklamách, obalech atd. Stručně řečeno, lidé jsou zvyklí. To je první věc.

A za druhé, nejčastěji do loga vložil návrhář, který jej vyvinul, nebo dokonce tvůrce společnosti, nějaký význam, jakési spojení, spojení se společností, jejími produkty nebo jejím vlastníkem. Někdy toto spojení není vůbec zřejmé. Pomocí redesignu jej můžete vynést na světlo a ukázat lidem.

Proto klientům často říkám, že redesign není o nic jednodušší než vývoj loga od nuly. Návrhář, který provádí redesign, musí nejen vidět všechna tajemství starého loga, ale také ukázat, jak jej lze vyvinout, při zachování uznání společnosti a jejího ducha.

A mimochodem, redesign, pokud bude proveden správně, řekne lidem, že tato společnost drží krok s dobou, snaží se být relevantní, moderní a držet krok s potřebami svých spotřebitelů. V každém případě to vždy respektuji.

A další velmi důležitá věc. Kromě změny samotného loga je také velmi, nesmírně důležité jej vyvinout ve firemním stylu. Lidé koneckonců nevidí logo – vidí leták, vývěsní štít, banner a tato média musí také vypadat nová, změnit se stejným způsobem, jako se změnilo logo.

Chci říct, nebojte se změnit. Můžete to udělat opatrně, abyste se nejen vyhnuli ztrátám, ale také abyste se posunuli na vyšší úroveň. Musíte jen strávit trochu času a úsilí a najít svého návrháře.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.