Audit stránek: proč a jak často?

Dobrý den všem kolegům i kolegům! Ruta je tu znovu a je připravena vysílat o různých skvělých věcech. Například dnes budeme hovořit o auditu webu: je vůbec potřeba, jak často to dělat a kdo naléhavě potřebuje audit. Pojďme!

Co je audit? Audit webu je podrobná (nebo ne) analýza webu a jeho aktuálního stavu. Audit zahrnuje analýzu designu, použitelnosti, SEO (relevantní a možné), různé technické problémy, jako jsou nefunkční odkazy a nefunkční tlačítka. Nejlepší je, když audit neprovedl člověk, který web vytvořil (s výjimkou okamžiků, kdy je součástí strategie – například každý rok shrnuje a provádí analýzu, aby určil strategii pro příští rok).

„Ruta, respektive z čeho se audit skládá?“

No, nemohu říci všem najednou. Raději bych vám řekl o seznamu toho, co dělám:

1. Vše, co souvisí s designem. Jedná se o umístění objektů vzhledem k mřížce, počtu barev, typografii (práci s písmy), což je poutavé a nepoutavé (mimochodem to zkontroluji pomocí VisualEyes)

< p> 2. Použitelnost. Fungují tlačítka, ukazují, že jsou stisknutá/aktivní, jak snadné je něco na webu najít a v zásadě to použít

3. Technické body. Rychlost stahování, nefunkční odkazy (slepé odkazy)

4. Analýza toho, co může ovlivnit SEO a míru opuštění (poruchovost). Je web vůbec indexován, jak rozvinutá je mobilní verze (mimochodem, indexování na mobilních zařízeních funguje v Google již dlouhou dobu), jsou zde popisy metaznaček, kanonické, roboti, kdy byla mapa webu naposledy procházena

Kdy a jak často potřebujete provést audit?

Pokud je váš web starší než 3 roky – audit by měl být proveden rychle

Pokud jste spustili reklamu , ale něco se pokazilo a nebyl žádný výsledek – je také nutné provést audit (co když je problém na webu, a ne u specialisty na cílení?)

Pokud je váš web mladší 3 let starý a v zásadě je s vámi vše v pořádku, provádějte audity jednou nebo dvakrát ročně, čistě pro udržení stavu.

Pokud web existuje již dlouhou dobu a vy jste se rozhodli spustit reklamu až teď, Doporučuji vám provést audit, abyste předem odstranili všechny negativní aspekty a nezasahovali.

Pokud se vám, můj drahý příteli, článek líbil – klidně klikněte na šipku nahoru. Komentáře jsou vítány! A pokud se mnou chcete náhle mluvit naživo, můžete to udělat pomocí telegramu

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.