Ano, z portfolia je vše jasné: jaké dovednosti potřebuje produktový designér

Proces najímání produktového designéra často spočívá na skutečnosti, že v poště je spousta portfolií, ale není jasné, podle jakých kritérií je vybrat: neexistuje jasný seznam kompetencí. I když se společnost snažila a nějakým způsobem strukturovala požadavky na uchazeče: 95% portfolií tvoří holé obrazovky a z nich nebude možné usoudit, jaký přínos designér přinesl podnikání.

My v TYPICAL jsme se rozhodli použít vlastní přístup k popisu kompetencí produktových designérů: mluvili jsme s odborníky, rozebrali mapu Interkomu, zkontrolovali výzkum pomocí všech dostupných zdrojů. Musel jsem přemýšlet o některých dovednostech. Například ani za pomoci odborníků nebylo okamžitě možné rozložit kompetenci „vizuální design“ na části: schopnost pracovat s řadou, barvou, rozvržením a modulární mřížkou, kompozicí a formou, typografií.

Ve výsledku máme sadu šesti tvrdých a pěti měkkých dovedností. Byli bychom rádi, aby je využívali nejen najímání manažerů k pohovorům, ale také kandidáti ke strukturování jejich portfolií.

Více o najímání produktových týmů, firemní kultuře, motivačních systémech a známkách – píšeme v telegramovém kanálu.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.