9 Anti-Trends in UI Design 2021

O tom, co bude letos ve světě designu relevantní, jsme již diskutovali před několika videy, která je neviděli, určitě se podívejte. Nyní je čas promluvit si o tom, co se stává minulostí a v budoucnu bude považováno za anti-trend.

Použijte lineární ikony, pokud jsou používány ve velkém měřítku, budou vizuálně vypadat snadněji. Pokud měřítko není velké, pak jsou vhodnější plné ikony.

04. Ilustrace stejného typu

Už jsem o tom mluvil ve svých minulých videích, že ve svých projektech nemusíte používat standardní ilustrace stejného typu. Mohou zabít jakýkoli design, protože je nudný a nadužívaný. Tyto ilustrace každým rokem stále více umírají, nyní jsou žádané jedinečné ilustrace. Mějte to na paměti při příštím výběru ilustrací pro váš projekt.

Použijte abstraktní a absurdní ilustrace, musí být jedinečné a poté bude design jiskřit novými barvami.

05. Dekorace

Ve světě moderního designu se cení jednoduchost a minimalismus. Nejprve by měl být design funkční, pohodlný, srozumitelný a poté jen krásný. Pokud to nic neznamená, neměli byste na web přidávat zbytečné prvky. Weby a další grafické materiály, které jsou zdobeny různými nepotřebnými prvky naloženými obecným konceptem, budou nejen irelevantní, ale za 21 let nepřijatelné. Nejlepší ze všeho je zaměřit se na uživatele, jak pohodlné by bylo používat stejný web, jak bude číst obsah a jak jasné jsou informace prezentovány.

Použijte temné téma, jak bylo zamýšleno, prolíná se s jinými barvami a bloky, nepoužívejte černé plátno, pokud to není vhodné.

07. Používání šablon

< p> Nyní se všichni snaží o jedinečnost, takže weby se šablonami a bannery určitě nikoho nechytí a zůstanou bez povšimnutí. To žádným způsobem nepodněcuje uživatele ke koupi na webu, vyplnění aplikace, ale naopak to odpuzuje. Tlačítka stejného typu, prvky nezachytávají publikum, design v roce 2021 by měl být jasný.

Stále si pamatuji dny šablon WordPressu, pak byly všechny weby plánem, jen s odlišným obsahem, a to byla norma. Nyní se všechno změnilo, požadavky se změnily, požadavky se změnily a toto téma již nebude fungovat s moderními weby.

Nepoužívejte šablony v designu, je to pro uživatele nudné. Pro každý projekt použijte pouze jedinečný styl.

08. Nedostatek vzduchu ve složení

Zaseknutý design rozhodně nebude relevantní, nejen s vizuální komponentou, ale a technickou. Nyní se design stává vzdušným, lehkým a minimalistickým, absence prázdného prostoru v designu ho načte a ztěžuje jeho vnímání. Vzdušný styl bude tedy letos relevantní, nezapomeňte na to při návrhu.

<- blockquut class = "/blockquut class ="/incut - text-medium ">

Při návrhu používejte více vzduchu, nepřetěžujte jej zbytečnými prvky, pak bude rozložení fungovat lépe.

09. Extrémní minimalismus

Tento anti-trend je o designech, které jsou příliš minimalistické, díky čemuž ztratí svou jedinečnost a stanou se spíše jako design šablony. V tomto stylu je vše tak jednoduše provedené, že to vypadá řemeslně a neprofesionálně. Je tedy lepší nechodit do extrémů, protože všude potřebujete svá vlastní opatření. Někdy je to snadné – je to velmi obtížné a naopak.

Lepšímu se tomuto stylu vyhnout, zachovat ho jednoduchým, ale jedinečným a nezaměňovat minimalismus s řemeslnou prací.

< p> ❤ Pokud se vám článek líbil, podpořte ho lajkem a budu i nadále sdílet užitečné informace o designu 🙂 👉🏻 Najdete mě zde Intagram YouTube Telegram

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.