7 protestních plakátů

Svyat Vishnyakov, zakladatel studia Electric Red, učitel a velvyslanec Bang Bang Education, vybral nejjasnější umělecké výroky proti nespravedlnosti.

1. „Vítězství“

Protiválečné plakát japonského umělce Shigeo Fukuda, zobrazující kulku namířenou zpět na tlamu (1945).

2. “SILENCE = SMRTI “

Kultovní plakát prosazující otevřenou konverzaci o AIDS. Umělci a aktivisté Avram Finkelstein, Brian Howard, Oliver Johnston, Charles Kreloff a Chris Lyon jako hlavní obraz použili růžový trojúhelník, symbol používaný v nacistických koncentračních táborech pro LGBT lidi (1987).

3. “Dělat umění, ne válčit”

Tato práce Sheparda Faireyho, jednoho z nejvlivnějších amerických pouličních umělců, se stala symbolem pouličního umění. Víla ve svém umění se postavila proti válce v Iráku, volnému prodeji zbraní a rasismu, na podporu hnutí Occupy Wall Street, žen z národnostních menšin a na obranu přírody (2014).

4.” Ignorance = Fear, Silence = Death “

Americký umělec Keith Haring vytvořil toto dílo pro skupinu aktivistů AIDS poté, co diagnostikoval s HIV (1989).

5. „Ikony nezachrání svět“

Série ikon a ilustrací Jessice Walshové a Stefana Sagmeistera parodujících merchandisingovou kampaň Donalda Trumpa. Nejedná se o plakát, ale také o živou uměleckou výpověď proti rasismu, homofobii a xenofobii (2019).

6. ” Odzbrojit “

U tohoto plakátu použila britská umělkyně Katherine Jebb sken obličeje herečky Tildy Swintonové (2018).

7.” Svoboda žen “

Tento plakát umělkyně, spisovatelky a profesorky Faith Ringgold z Kalifornské univerzity pro rovnost pohlaví je jedním z děl projektu Visionaire 68. K 68. číslu časopis Visioner požádal deset umělců a umělců, aby vytvořili protestní plakáty o násilí, nespravedlnosti a rovných právech. Plakáty byly k dispozici ke stažení zdarma. Projektu se zúčastnily Tilda Swinton, Nan Goldin a Vivienne Westwood (2018).

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.