7 důvodů, proč se učit Photoshop, nebo „Ta-z-w-not-designer“

Možná, že v moderním světě neexistuje jediný člověk, který by neslyšel o takovém programu jako Adobe Photoshop a vlastně o Adobe. A protože to chceme nebo ne, žijeme v digitálním světě, kde obrovské procento informací, které dostáváme, je v digitálním formátu, což samozřejmě znamená neuvěřitelné množství obrázků, fotografií, vizuálů, videí, reklam a mnoho dalšího více.

Photoshop přeměňuje jednoduché obrázky na mistrovská díla. Díky své univerzálnosti se stal žádaným po celém světě, protože se jedná o jeden z nejlepších softwarů pro úpravu fotografií. Adobe Photoshop se snadno používá a poskytuje mnoho nástrojů, které se můžete rychle a snadno naučit. Naše oči toho už viděly dost a byly trochu rozmazlené, pokud jde o vysoce kvalitní vizuální obsah, zejména poté, co Instagram dosáhl vrcholu popularity. Snadno rozeznáme dobrou fotografii od amatérské a také kvalitní reklamu od činnosti takzvaných „mistrů Photoshopu“.

A alespoň jeden důvod z tisíce zvládnout tento nástroj absolvováním kurzů webdesignu, aby bylo možné vyniknout na obecném pozadí nekvalitního vizuálního obsahu, který znečišťuje naše prostředí. A zde je několik dalších:

1. Nový způsob vyjadřování

Možná předtím, než jste měli příležitost naučit se základy kreslení nebo se přihlásit na kurzy malby, ale vždy jste chtěli najít způsob, jak být kreativní. Díky tisícům výukových programů na internetu můžete snadno vyjádřit své kreativní nápady prostřednictvím Photoshopu a úprav fotografií. Mimochodem, z běžného koníčku se to může stát dobrým způsobem, jak vydělat peníze a naučit se základy ui/ux.

< h2> 2. Schopnost naučit se upravovat fotografie

Photoshop je nejlépe známý jako nástroj pro manipulaci s fotografiemi. Prostředí Photoshopu neprošel ani jeden vysoce kvalitní obraz. I z toho jednoduchého důvodu, že fotoaparáty zcela přesně nesdělují alespoň to, jak naše oko vidí barvy, to pomůže Photoshop opravit. Můžete jít o krok dále a pomocí své fantazie vytvářet surrealistické obrázky, nebo jednoduše dát svým fotkám na svém osobním blogu, Instagramu nebo webu slušný vzhled. Často se dokonce i z amatérské fotografie dá udělat profesionální fotka, stačí ji řádně zpracovat.

3. Trénujte oko

Váš kreativní vkus a vizuální vkus budou pozitivně ovlivněny. Nakonec práce s obrázky vždy znamená dobrou kompozici, barvu a světlo, umístění v prostoru, interakci objektů, poměry a proporce, perspektivu a mnoho dalších aspektů. Místo toho, abyste trávili hodiny a dny studiem teorie sucha z knih, můžete vše v praxi rychle pocítit. Tímto způsobem můžete bezpečně dělat chyby a vytvářet mnoho různých verzí stejného obrázku, abyste získali ten, který udělá nejlepší dojem.

4. Buďte v trendu

Jedním z nejmodernějších trendů v digitální oblasti je technika koláže: od nejjednodušších v SMM po nejtěžší v reklamě nebo v ilustraci. Tento nový způsob prezentace obrázku umožňuje kombinovat a kombinovat obrázky a fotografie, kombinovat jejich části, překrývat a kombinovat s různými efekty a typografií, aby se maximalizoval přenos nápadů a příležitost získat emocionální odpověď od uživatele. Ať už tedy pracujete na velké webové stránce, nebo chcete jen zveřejňovat příspěvky na Facebooku, tento trend bude nejmocnějším nástrojem.

< h2> 5. Photoshop je nástroj pro podnikání

Pokud chcete vytvořit obchod s vlastním uměleckým produktem, může vám Photoshop pomoci s jeho dobrým designem. Dnes, v éře špičkových technologií, se elektronický obchod postupně rozrůstá. Krásný a „chutný“ obrázek má velký význam pro přilákání zákazníků. Fotografie svých produktů můžete ve Photoshopu zatraktivnit a získat tak na ně podprahové reakce, protože vždy máme sklon projevovat určitou míru důvěry v esteticky příjemné produkty nebo jejich obrázky.

6. Náladová deska a vykreslování

Velmi často musíme svůj nápad vykreslit a prezentovat kvalitním způsobem, aby na něj pozitivně reagoval. To může být nezbytné pro velkou firemní prezentaci, soukromé setkání s kolegy, zahájení nového projektu nebo dokonce pro osobní účely. To je místo, kde se náladové desky hodí. Sada správně vybraných, oříznutých a kombinovaných obrázků vám pomůže maximalizovat na obrazovce to, co si představujete ve své hlavě. Kromě toho se můžete konečně vzdálit od prezentací šablon a vytvořit kvalitní jedinečný vizuální produkt, který skutečně upoutá pozornost diváka.

7. Photoshop – způsob, jak vstoupit do říše webu

Webové stránky, bannery, reklamy na Facebooku, e-maily a podpisy se vytvářejí ve Photoshopu. Předtím, než se web stane kódem, musí se nejprve stát rozložením, kde můžete: vytvářet, upravovat, přesouvat a pracovat s jakýmikoli prvky budoucího webu, abyste mohli zvolit nejvhodnější styl a prezentaci informací, které přispějí k rozvoji podnikání .

Co tedy můžete dělat s Adobe Photoshopem? Můžete v něm dělat naprosto všechno: vytvářet moderní textové efekty, fotografické koláže, grafiku pro webové stránky, obsah pro blogy a sociální sítě, různé fantastické obrázky, speciální efekty, obrázky na pozadí a miliony dalších věcí, které nás obklopují každý den. I když si to někdy ani nevšimneme.

Photoshop má neomezené možnosti, několik stovek nástrojů, tisíce různých funkcí a efekty – dokonce i miliony. Je téměř nemožné jej důkladně prostudovat, ale zvládnout ho na slušné úrovni je docela reálné.

OLGA KOTSEBA

Učitel kurzu Základy designu na Hillel Computer School.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.