5 podmínek pro návrh obalů pro občasné zvýšení prodeje

Vývoj kvalitního balení je řada studií, testů a desítek pokusů o design, aby bylo balení co nejatraktivnější. Sestavili jsme několik pokynů, které vám pomohou lépe prezentovat vaše obaly spotřebitelům a podpořit prodej.

Nenechte si ujít fáze výzkumu

Mluvili jsme s desítkami designérů, kteří pracovali pro různé agentury. Zajímavým faktem je, že pouze 1 agentura z 10 provádí výzkum před vývojem. Častěji, po obdržení briefu, okamžitě začne práce na designu a konceptech. A fáze výzkumu padá na osobní ramena designéra, který se potřebuje rychle vizuálně podívat na konkurenty a najít inspiraci, aby vytvořil design pro klienta. Považujeme to za zásadně špatnou práci.

Výzkum před vývojem by měl zahrnovat řadu bloků. Prvním blokem je analýza konkurentů. Je důležité zjistit, co konkurenti používají v designu obalů, co dostávají do popředí, jaké barvy a písma používají, zda existují grafika a ilustrace, jak pracují se zadní stranou obalu. Všechna tato data vám umožní pochopit, jak s ohledem na konkurenční šelf svůj produkt vylepšit. Tento výzkum navíc pomáhá nejen designérům, ale také obchodníkům, kteří poté budou pracovat na propagaci produktů.

Po výzkumu je důležité systematizovat všechny informace a vyvodit závěry tak, aby nic nebylo ztraceno. V opačném případě nebude mít práce žádný účinek a bez závěrů, které budou srozumitelné jak v agentuře, tak na straně klienta, bude obtížné pracovat dále.

Osobní rozhovory s cílovým publikem

Je důležité přidat do výzkumu sérii osobních rozhovorů s cílovým publikem. To nám umožňuje porozumět motivaci během nákupu, pochopit, jak a proč si lidé vybírají ten či onen produkt. Je nutné shromáždit zpětnou vazbu o tom, co je pro ně v produktu důležité, a poté nakreslit paralelu se způsobem, který je v designu obalu zdůrazněn.

Při komunikaci tváří v tvář je možné zachytit jeden nebo více poznatků, které lze poté vložit do komunikace v samotném produktu nebo již v reklamní kampani.

Kromě osobních rozhovorů můžete vést obecnou diskusi s moderátorem. Například tam, kde se u stejného stolu sejdou různé cílové skupiny a budou si moci při vzájemné živé komunikaci vyměňovat názory na to, proč kupují ten či onen produkt. V tomto formátu je možné pochopit, co přesně má maximální hodnotu při výběru pro různé cílové skupiny. Například pro někoho bude cena, pro někoho kvalita, někomu se prostě bude líbit značka a design a někdo bude mluvit o složení.

Fokusní skupina

Poté, co jsou koncepty připraveny, je optimální provést cílovou skupinu. To vám umožní porozumět tomu, jak všechny vaše závěry a nápady fungovaly při návrhu a jaký druh odezvy dostanete od spotřebitelů. Fokusní skupina je drahá, a proto to nedělá mnoho agentur. Samozřejmě můžete vždy umístit produkt na poličku a poté provést redesign, ale v tomto případě bude i držení několika fokusních skupin lepší než získání menšího zisku z prodeje.

Doporučujeme soustředit se skupina, protože na základě praxe to umožňuje ušetřit desítky, někdy stovky tisíc dolarů po spuštění.

Marketingové háčky na balení

Na základě výsledků výzkumu, rozhovorů a cílových skupin je vytvořen seznam těchto otázek, na které by měl obal odpovědět. Právě odpovědi na tyto otázky musí být vizuálně uvedeny na obaly a musí být vytvořeny marketingové háčky. Vizuálně tedy uzavíráme potřeby a již na poličce ukazujeme naše konkurenční výhody.

Hloubková reklamní kampaň

Pokud produkt vstoupil na trh bez reklamní kampaně, jeho uvedení na trh nepřinese požadovaný efekt. Koneckonců právě ve velké reklamní kampani je důležité sdělit své výhody, o kterých jste se dozvěděli v průběhu výzkumu a mohli jste je zavést do obalu. V reklamní kampani je důležité zdůraznit všechny poznatky získané od publika.

Jak vidíte, ve skutečnosti jsme nemluvili o designu, ale každá z těchto 5 podmínek přímo ovlivňuje design, protože jakékoli informace mohou radikálně změnit obal.

Další užitečné články o balení a další na našem blogu.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.