4D: firemní identita, která rozšiřuje mysl a hranice metrů čtverečních

SmartHeart již za poslední 2 roky dokončil svůj pátý projekt budování značky s klientem z Tyumen. Tentokrát agentura přejmenovala vývojáře 4D. Tým agentury dokázal vytvořit vizuální systém, který spotřebitelům sděluje, že 4D je více funkcí a funkčních řešení, a ne jen metrů čtverečních.

Cíl: aktualizovat a nezabíjet

4D Development je na trhu od roku 2008. Developer je známý svými projekty rezidenčního komplexu Klever Park a designové čtvrti MOE. Portfolio 4D obsahuje 105 000 metrů čtverečních. obytné a 2 530 m2 komerční nemovitosti.

Úkolem agentury bylo vytvořit silnou systémovou značku zaměřenou na kapitalizaci a vysokou konkurenceschopnost klienta nejen na regionálním, ale i moskevském trhu. Vizuální styl neměl být převratný, ale měl vývojáře přivést na novou úroveň větších možností.

Náplň práce zahrnovala vývoj nové vizuální identity, platformy značky a architektury, komunikační strategie a designu komplexu budov.

Platforma určování polohy: více emocí za stejné peníze

První věcí, kterou bylo třeba při vývoji platformy značky, bylo definovat polohovací území aktualizovaného 4D. Za tímto účelem projektový tým analyzoval oblast komunikace konkurentů a pečlivě studoval samotného klienta.

Hloubkové rozhovory se zákaznickým týmem odhalily poměrně pragmatické USP – „spotřebitelům se naše rozvržení líbí“. A velmi originální název společnosti 4D přivedl stratégy k vzorci myšlenky: úspěšné rozvržení + 4D = zvětšení prostoru. Tak se zrodil koncept „více metrů“, který později přerostl v „více prostoru“, stal se emocionálnějším a živějším.

Posláním značky 4D je učinit prostor funkčnějším a promyšlenějším, aby obyvatelé měli bez ohledu na metry čtvereční více prostoru pro naplněný život.

Chtěli jsme dosáhnout rovnováhy emočního a racionálního vnímání, přidat značce pragmatismus se staráním o sebe: aby spotřebitel přemýšlel jak o investici, tak o svém pohodlí a smyslu pro prostor. Podařilo se nám expandovat, přičemž proces získávání bydlení přesahuje nákup měřičů. Se 4D si lidé mohou za stejné peníze dovolit více.

Roman Pustovoit Projektový stratég

Design: ne revoluční, ale evoluční

Kreativní tým SmartHeart vyvinul 3 koncepty různé míry odvahy ke změně firemní identity. Spolu s klientem se návrháři rozhodli zachovat umírněnější tón identity. Klient si chtěl zachovat vizuální identitu značky.

Následným prvkem byl rám, na jehož základě SH tvořil celý designový systém nového stylu. Holistický, připomíná design prostoru pro život. Rám převzal veškerou firemní identitu, navigační komplexy, návrh stavenišť, webový prostor, online komunikaci. Tato minimalistická super jednoduchá technika byla znásobena tolika implementacemi, že tým agentury musel vytvořit tři brandbooky najednou místo jednoho.

Existovala obava, že praktická struktura designového systému dokáže styl vtáhnout do nudy, ale právě to umožnilo jeho odhalení v různých kombinacích různého obsahu a textur. Ukázalo se to organicky, svěže a zároveň bez zbytečné míry experimentování.

Sasha Oreshonok umělecký ředitel SmartHeart

Logo bylo ve většině variant naopak uvolněno z rámu. Nevyžadovalo to silný zásah: proporce byly upraveny, přidán vzduch, trochu to bylo módnější. Šli jsme cestou zjednodušení. Vzhledem k tomu, že 4D je v této oblasti již známý, bylo možné v návrhu zahodit vše zbytečné, těžké a hlučné, aniž by došlo ke ztrátě rozpoznávání, což SmartHeart udělal.

Jako krok směrem k progresivitě dali SH své zelené podpisu živý neonový odstín. Chtěli jsme, aby je člověk, který viděl ve městě jasně zelené náměstí nebo rámeček, identifikoval pomocí 4D.

Tým klienta toužil zavést nový koncept do stavebního prostoru, takže jsme pracovali i na této části. Obvykle je v projektech tento úkol omezen na několik standardních objektů – vlajku, plot. Zde bylo výzvou učinit stavební komplex univerzálnějším, jedinečným a zajímavým. Jedná se o obrovské území, a pokud je značkové, promění se v objekt typu wow a přitahuje velký provoz.

K tomuto produktu (značení staveb) lze přistupovat koncepčně a individuálně. Je to velmi cool úkol, který je náš tým připraven v projektech zvládnout. Věříme, že se jedná o podhodnocenou vlastnost, kterou mnoho vývojářů nezahrnuje do fondu úkolů pro branding, což je nutnost, jeden z nejdůležitějších prvků. Je to vždy skvělý příběh, jehož značka prostupuje každým kontaktním bodem u zákazníků i zaměstnanců.

Stas Okrukh zakladatel a kreativní ředitel SmartHeart

Architektura značky: proces, inteligence, hodnotná práce

Portfolio 4D má poměrně velký fond objektů, z nichž každý má svou vlastní identitu a komunikační styl. Hlavním úkolem při práci s architekturou značky bylo vše zefektivnit, systematizovat a nastínit principy interakce projektů se značkou vývojáře. Toto je velmi jemný bod.

Klient chtěl, aby objekty měly svou vlastní jedinečnou tvář. Zde museli designéři tvrdě pracovat. Aby byla zachována identita a zároveň bylo ukázáno, že všechny projekty patří stejnému vývojáři, bylo nutné nejen škálovat systém návrhu zeleným rámečkem a regulovat jeho použití v různých projektech, ale také kombinovat písma, aby se odůvodnil použití určitého barevného rozsahu-obecně k vytvoření velmi objemných, jasných a strukturovaných průvodců.

Práce zahrnovala mnoho technických jemností. Neztratit charakter a spojit současné a budoucí projekty pod jeden stylistický systém není nejjednodušší práce, která vyžaduje vysokou míru koncentrace a pozornosti k technickým jemnostem. Přes omezenou paletu neonových odstínů se nám například podařilo vytvořit systém pro výběr barevného kódu a odpovídajícího stylu fotografií pro budoucí projekty. A jsme na výsledek hrdí!

Zhenya Solomentseva SmartHeart Designer

Komunikační strategie: jsme tak odlišní, ale přesto jsme spolu

Regulace značky 4D pokračovala prací na komunikační strategii. Tým agentury rozhodl, že sjednocení „dcer s matkou“ by mělo být prováděno pomocí sémantického obrazu. Jeho srdcem byla fráze „více prostoru pro …“, jejíž konec je určen v závislosti na hlavní hodnotě projektu, který je třeba vysílat – „Více prostoru pro mě“, „Více prostoru pro inspiraci“ atd.

Díky takovému systému je komunikace vývojáře na jedné straně poměrně jednotná: spotřebitel se na billboardech setká se slovem „více“ a chápe, že „více“ „více prostoru“ znamená „4D“. Na druhou stranu zůstává komunikace individuální, protože do zprávy „Více prostoru pro …“ můžete v závislosti na cílovém publiku přidat cokoli chcete. A funguje to! Ve skutečnosti SH vytvořil komunikačního průvodce, který bude naprosto srozumitelný každé reklamní agentuře, která bude propagovat vývojáře.

Výsledek předčil původní očekávání, protože jsme obdrželi univerzální formát pro interakci se značkou ve všech fázích projektu implementaci a v místech kontaktu s ní. Všechny úkoly přidělené agentuře byly splněny co nejefektivněji v procesu společné práce krok za krokem s týmem 4D. Umístění značky 4D ve formátu „Více prostoru“ vytvořilo ve společnosti pozitivní první dojem a jednomyslně jsme se rozhodli ji schválit. V budoucnosti transformace tohoto umístění pro projekty a další struktury společnosti pouze potvrdila správnost výběru a jeho relevanci pro naši vizi. Toto umístění vnímáme jako velký potenciál pro komunikaci a budování značky kolem něj. Bylo pochopeno postavení značky, hlas a cíle. To pozitivně ovlivnilo vnitřní loajalitu zaměstnanců ke značce, jejím vyhlídkám, rozvoji a ambicím.

Alexander Dmitriev 4D Commercial Director

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.