101 konstrukčních pravidel

101 Design Rule Brian Collins, hlavní kreativní ředitel společnosti COLLINS.

01. Design je projevem naděje.

02. Můžete žít svůj život jako výsledek historie a toho, co se stalo dříve, nebo můžete žít svůj život jako příčinu toho, co se má stát. Je to vaše volba.

03. Když se talent nerozvíjí, energie porazí talent. Ale až se talent rozvíjí, buďte opatrní.

04. Když pracujete jen pro peníze a nelíbí se vám, co děláte sami, bude vám docházet energie. Lidé to pocítí. Dejte tedy každému projektu vše, co máte, každou chvíli a pokaždé.

05. Dobrý filozof řekne: „Poznej sám sebe.“ Dobrý prodejce řekne: „Poznej svého zákazníka.“ Dobrý designér řekne: „Znát obojí.“

06. Poslouchejte, když někdo odmítne vaše ambice. Dělají to jen úzkoprsí lidé. Vyhněte se jim. Místo toho hledejte ty, kteří jsou mnohem lepší než vy; díky nim budete mít pocit, že si můžete splnit své sny, protože jejich sny jsou pravděpodobně ještě větší. Dovedou vás k cílové čáře.

07. Značka vždy odpovídá na dvě otázky. První vnitřní: v co věříme? Zadruhé, vnější: jak se chováme? Musíte zůstat věrní sobě, svým základním hodnotám a tomu, za čím si stojíte. Pokud ne, lidé vás „přijdou“. Ale vaše značka si musí zachovat kulturní význam – zůstaňte relevantní pro dobu, vždy se vyvíjejte a inspirujte lidi obecně. Odpovědi na tyto dvě kuriozity by měly být vždy konzistentní.

08. Najděte způsob, jak spojit každý projekt s něčím mnohem větším: vyšší hodnotou, pravdivostí, odvážným cílem nebo větší otázkou. Pak, pokud vaše úsilí začne zaostávat nebo se bude zdát všední, vraťte se k tomu většímu ideálu, který vás původně inspiroval. Funguje to.

09. Napište tuto frázi a umístěte ji na prominentní místo: „Při boji proti existující realitě nikdy nic nezměníte. Chcete-li něco změnit, vytvořte nový model, který stávající model zastará.“ Buckminster Fuller věděl něco nebo dvě.

10. Dobrý designér pomůže společnosti dostat se tam, kam chtějí. Dobrý designér postrčí společnost, kam by měl jít.

11. Chystáte se vyprávět příběh? Pak vyprávějte skvělý příběh. Skvělý příběh. Výpravný příběh. Nebo vůbec nerozprávejte příběhy.

12. Úlohou kreativního vedení je vytvářet více vůdců, nikoli následovníků. Tento názor je neobvyklejší, než bych si přál.

13. Zjistil jsem, že existují pouze dva typy lidí:

  • Lidé, kteří dělají přesně to, co slibují.
  • Lidé, kteří jsou na hovno.

14. Forma následuje fantazii. Každý dobrý nápad pochází z jiskry představivosti, nikoli z pragmatismu. Fakta jsou důležitá. Příležitost však vytváří budoucnost.

15. Nikdy neplacenou stáž. Nikdy. Je neetické to nabízet a na mnoha místech je to nezákonné. Ale co je důležitější, jaký druh lidí vám odmítne zaplatit? Ach jo, sračky.

16.. Ztratíte-li touhu být hloupý, schopnost smát se a schopnost si ze sebe dělat legraci, ztratíte schopnost myslet. Veškerá práce a žádné množství zábavy dělá z Jacka nudného chlapce z jednoho důvodu: zabíjí to jeho představivost.

17. Zasekli jste se problémem, který nemůžete vyřešit? Myslel. Rozbalte to. Udělejte to gigantické. Nepokoušejte se jej obsáhnout, zjednodušit nebo zmenšit. Zvětšete jej tak, aby viděl nový vzor. Vyřešte větší problém a menší bude v procesu vyřešen.

18. Vždy začněte s mytologií. Dobré palivo. Bajky a fantazie nestárnou ani nejsou zastaralé z jednoho důvodu: jsou krokem do dimenze nepřístupné samotnému času. Vytvořte s nimi.

19. Když mi bylo 35 let, změnil jsem touhu být šťastný, abych byl užitečný. To je ten rozdíl.

20. Existují pouze dva typy vůdců:

  • Ti ve strojovně pomáhají posádce hrabat uhlí.
  • Ti, kteří sedí na střeše vlaku a mávají na dav kolem.

21. Učte se od reklamních agentur. Říkají ano všemu, i když nemohou. Ale snaží se. Designéři příliš často říkají ne: „Ach ne. To je krátkozraké. Místo toho řekněte na všechno ano. Vždy ale přidejte „ano … pokud“. Poté definujte své podmínky.

22. Pracoval jsem po boku respektovaného pedagoga sira Kena Robinsona. Na jednom ze setkání, kde bzučivý host bzučel, se ke mně otočil a zašeptal: „To, co děláme pro sebe, s námi umírá, když opouštíme tuto planetu. To, co děláme pro ostatní, může žít navždy. “

23.. Opakem odvahy není zbabělost. Opakem odvahy je podřízení se.

24. Všudypřítomnost = neviditelnost. To, co všichni příliš známe, co se stává běžným, přestáváme vidět. Jednou z funkcí designu je obnovit naše vnímání, obnovit naše porozumění a povzbudit nás k větší ostražitosti.

25. Hledejte jednoduchost pouze na druhé straně složitosti. Než začnete vyvíjet své řešení, proveďte práci, prozkoumejte, pochopte a objevte neviditelné, překvapivé a neočekávané poznatky.

26. Slavný designér, kterého obdivuji, kdysi řekl: „Styl = prdění.“ Nesouhlasím. Věřím, že „Style = Precision“. To dává myšlenkám zaměření a včasnou relevanci.

27. Pokud chcete, aby lidé „milovali věci, pracujte v reklamě. Pokud chcete dělat věci, které mají lidé rádi, pracujte v designu. Oba jsou účinným způsobem, jak budovat značku, ale ta se z dlouhodobého hlediska vyplatí lépe.

28. Dobrý příběh lze vždy čerpat z úspěšného produktu nebo služby. Není vždy možné z příběhu vyčlenit dobrý produkt.

29. Najměte talentované lidi, které jim vaši klienti nikdy nepřiznají. Dejte jim vliv. Vyčistěte přistávací dráhu. Poskytněte sendviče. A krok zpět.

30. Když budou designéři ohromeni, můžeme být pasivní. Stahujeme se. To nám dává iluzi kontroly. Čím méně se snažíme, tím méně je pravděpodobné, že selžeme. Předstíráme, že nejsme zodpovědní za to, co se nám stane. Ale nikdy se nevzdávej. Pojďte místo toho blíž. Zkus to. Udělat chybu. Rychle se omlouvám. A dál to zkoušejte.

31. Nikdy nebudete nudní. Být vtipný. Absurdní. Ale nikdy nebud nuda. (Ano, toto pravidlo vás dostane do potíží.)

32. Udělejte maximum.

33. Zkuste to více.

34. Cílem je udržet komplex jednoduchý, nikoli naopak. Nejlepší nápady jsou často vyjádřeny jako jednoduché nápady. Budou mít sílu, protože se budou cítit nevyhnutelní.

35. Podíváme-li se zpětně na konec projektu, bude se to zdát nevyhnutelné. Ale když jste začali, ani jste nevěděli, že tam skončíte. To, co zde figuríny naznačují, je nebezpečné: „Tento tvůrčí proces je příliš matoucí a příliš složitý. Je vyžadována účinnost, protože toto řešení bylo tak logické. V celém procesu musíme použít více logiky!“ To je začátek konce kreativity. Odolajte tomuto nutkání. Ničí spontánnost, originalitu, intuici a neúmyslnost tam, kde na vás čekají největší nápady.

36. Zjistíte, že jste obklopeni lidmi, kteří si stěžují, že „klienti nerozumí tomu, co děláme?“ Tito lidé nikdy nebudou mít dobré klienty.

37.. Prvním úkolem designéra je formulovat skutečnou hodnotu, kterou přinášíme každé situaci. Toto není práce zákazníka, zkuste přemýšlet.

38. Pravidelní designéři, když cítí strach, brzdí. Ale když se talentovaní lidé bojí, sešlápnou pedál, zrychlí a vrhnou se do neznáma.

39. Učím studenty 20 let. Během této doby jsem viděl, že sebevědomí, vytrvalost a touha hrají v růstu a úspěchu mnohem větší roli než talent. Pasivita? Dráždění? Čekáte na objednávky? Nemůžeš se dostat ze země. Plný energie? Vzrušený? Zvědavý? Vaším limitem je obloha.

40. Pokud chcete učit design, přečtěte si nejprve Teaching Misconduct. Změní se celé vaše myšlení. Pokud ne, prosím neučte.

41. Hledání dokonalosti v designu znamená cítit se pohodlně při výběru vlastní cesty. Udělejte novou silnici. Ostatní o tom budou pochybovat. Ale nakonec tato cesta vyhovuje vaší duši. To vás přivede nejen k hlubším aspektům vašeho řemesla, ale také ke skrytým částem sebe sama.

42. Může přijít doba, kdy někdo veřejně zaútočí na tebe nebo na tvou práci. Pokud k tomu dojde, pamatujte na toto: útočníci jsou ti, kteří se vás bojí nejvíce. Budou mít podezření, že váš talent je nad nimi. Nakonec se stanou vašimi nejupřímnějšími věřícími. Dávejte na ně pozor. Až jim přijdou, pak jim poděkujte.

43. „Vždy myslet dopředu.“ Amelia Earhartová to nakreslila do svého letadla. Předpokládám, že chtěla využít chvíle, kdy to přišlo. V případě potřeby doplňte palivo. Nečekejte žádnou „inspiraci“. Vraťte se do vzduchu. Pokračujte v létání.

44. Pracujete pro agenturu, která obvykle získává horlivé příznivce, místo aby propagovala potenciální bojovníky? Běh. Nyní. Nikdy nebudou tím, čím chtějí být.

45. Oddělte mluvčí od činitelů. Pro ty, kteří chtějí úspěšně absolvovat pohovor, doporučuji si předem přečíst dobrou knihu – na jakékoli téma. „Až budeš hotový, zavolej mi a domluvíme si schůzku.“ 90% proletět. Existují výjimky, ale najímám ze zbývajících 10%.

46. ​​Buďte opatrní a nedělejte příliš mnoho práce kopírováním lidí, které obdivujete. Začněte tím, abyste zjistili, co je správné. Snažte se ale hledat to, co hledali, místo toho, co dělali.

47. Drž se dál od lidí, kteří si mýlí pompou s hloubkou. Artikulovaná neschopnost je nakažlivá.

48. Když jste ozbrojeni, obsazeni a vybaveni v soutěži, co vám zbývá k použití? Laskavost a představivost.

49. Když s vámi někdo nesouhlasí, nebraňte se. Místo toho poslouchejte. Požádejte je, aby vysvětlili, znovu potvrdili své znepokojení, rozšířili je a znovu potvrdili svůj názor. Teprve potom bude někdo poslouchat, co řekneš. Přál bych si, aby mi to někdo řekl jako teenager.

50. Nevytváříme fantasy světy, abychom se vyhnuli realitě. Vytváříme je, abychom lépe viděli, chápali a měnili realitu.

51. Hledejte ambice. Rozvíjet charakter. Trénujte svůj talent.

52. Když slyším slovo „opakovat“ více než třikrát za tři minuty, obávám se, že za tři minuty bude fiesta Post-It®. Spravedlivé varování.

53. Historie není jen příběh konfliktu. Může to být pokladnice sdílených hodnot. Pokud změníte příběh, který lidé vyprávějí o sobě a svých komunitách, můžete změnit nejen tyto lidi, ale celou kulturu.

54. Postavte si knihovnu a přečtěte si Johna Miltona. Hluboce respektoval knihy a lidské myšlení. “Knihy totiž nejsou absolutně mrtvé věci, ale obsahují životně důležitou sílu, která působí stejně aktivně jako duše, jejímž jsou potomky; navíc si skutečně zachovávají, jako v nádobě, nejčistší účinnost a extrakci živé inteligence, která je zrodila. ““ Lepší definice posvátnosti knih nikdy neexistovala.

55. Všimli jste si, že někdo dělá poprvé něco krutého? Nikdy nečekejte podruhé. Vyřešte to rychle nebo se jich zbavte. V žádném případě „nečekejte a uvidíte“. dělá vás a váš tým zranitelnými. Ukázali vám, kdo jsou. Pohybujte se rychleji.

56. Mistrovství není dosaženo intelektem. Mistrovství se nedosahuje talentem. Mistrovství není dosaženo ambicí. Ovládnutí se získává pouze s časem a zaměřením na vaše řemeslo po mnoho, mnoho let. Nespojujte to se slávou.

57. Vyzkoušejte úplně všechno. Pak to zkuste znovu. A pak znovu.

58. Přijímejte komplimenty ladně. Buďte podezřelí z lichotníků. Poslouchejte své stěžovatele a cyniky, ne proto, že se od nich můžete poučit, ale proto, že se o vás tajně zajímají.

59. Design není takový, jak věci vypadají. Věci dělají design.

60. Používání chytrých telefonů nahradilo snění. Posedlí lidé na těchto malých obrazovkách a staré zaprášené myšlenky už tak snadno nevyskakují z našich mozků, takže se žádné nové, hloupé, absurdní myšlenky nevracejí. Všechny dobré nápady začínají hloupými, absurdními myšlenkami. Vypněte telefon. Sen. Myslet si. Nechte ve své nezaujaté mysli přistát něco zvláštního.

61. Pokud vás ta myšlenka neděsí, pak to není dobrý nápad.

62. Silný a upřímný hlas je jako jasný zvon: když zazvoní, ozývá se daleko přes pole, hory a řeky. Zvuk. A učit to ostatní.

63. Ignorujte ty, kteří vám říkají, abyste se „soustředili pouze na své silné stránky“. Nesmysl. Vaše silné stránky nikdy nezmizí. Posilujte je, vylepšujte a dodávejte jim sílu. Zaměřte se ale také na to, co potřebujete, abyste se dostali do nových a větších světů. Staňte se šokující trojitou hrozbou, nejen lesklým poníkem s jedním trikem.

64. Neúspěchy nejsou vždy chyby. Možná to bylo to nejlepší, co jste v té době mohli udělat. Dobře, dobře. Omlouvám se rychle. Skutečným neúspěchem je porazit se a nevyužít příležitosti učit se.

65. Nikdy nenajímejte lidi z kulturních důvodů. Jak zhoubný termín. Místo toho najímejte šíleně talentované lidi pro jejich „kulturní příspěvky“. Jak jedinečné jsou. Proč se liší od vás. K tomu přidají něco, co nemáte.

66. Lidé, kteří používají slovo „životní styl“, ho nemají.

67. Hlavní agenturní pořadí důležitosti: Klienti – & gt; Práce – & gt; Lidé.

Naše: Lidé – & gt; Práce – & gt; Uživatelé klientů – & gt; Klienti.

Je to jednoduché. Dobří lidé dělají dobrou práci, která se zákazníkům líbí, takže zákazníci uspějí. Vždy to tak bylo.

68. Nepracujte s klienty, abyste jim pomohli stát se nejlepšími. Ve spolupráci s klienty jim pomozte stát se jedním.

69. Najměte si tygra. Nikdy nenajímejte osla Eeyore. Obklopte se optimisty. Budují budoucnost.

70. Přečtěte si každý týden dobrou knihu. Za rok bude váš mozek fungovat jako raketa a vaše mysl se přirozeně začne pohybovat na nová místa, bude také spojovat nové nápady a přemýšlet jako nikdy předtím.

71. Nikdy nevytvářejte a neupravujte současně. Smažte všechny nedbalé, ošklivé, drsné a první skici. Zaprvé, kvantita je důležitější než kvalita. Ten nepořádek je důležitý.

72. Všechny nápady jsou špatné. Stávají se dobrými pouze díky řemeslu a lásce.

73. Zákazníci chtějí, abyste uspěli. Proto vás najali. Ukažte jim jak. Toto je tvoje zasraná práce. Udělejte to.

74. Informace vnímáme prostřednictvím obrazů. Myslíme metaforami. Učíme se z příběhů. Tvoříme s představivostí.

75. Když stojíte před dilematem, buďte vždy upřímní. Šokuje lidi. A stále vám bude lépe.

76. Možná. Možná. Někdy. To jsou některá z nejškodlivějších slov, která kreativní člověk může použít. Odeberte je.

77. Každý začíná s dobrými úmysly. Ne každý s nimi končí. Byla to ta nejbolestivější věc, jakou jsem se kdy naučil.

78. Lidé již vědí, jaké rady potřebují slyšet. Jen to musí slyšet od někoho jiného.

79. Neexistuje nic jako „budoucnost“. Vždy existuje „Budoucnost“ – a všichni spolu soutěží, bojují o nadvládu. Jakou budoucnost budete krmit?

80. Když jsem požádán, abych definoval „značku“, používám následující: „Značka“ je příslib, který se v průběhu času důsledně plní.

81. Značky jsou mentory budoucnosti. Nejlepší z nich předvídají, vytvářejí a přenášejí nás zítra.

82. Společnosti již navzájem nekonkurují. Oni a všichni konkurujeme samotné budoucnosti.

83. Éra designu zaměřeného na člověka skončila. V každém případě naše existence nikdy nebyla zaměřena na člověka. Covid-19 se ukázal jako nesmysl. Je čas věnovat pozornost životnímu prostředí. Ne udržitelnost. Regenerační design, ve kterém vytváříme ne odděleně od přírody, ale jako její součást.

84. Nejde jen o vítězství. Není to o prohře. Jde pouze o pomoc. Je to jen o výuce.

85. Už mě nebaví mluvit s „designéry“, kteří nikdy nenavrhují nic jiného než své základní myšlenky. Už mě unavuje mluvit s „podnikateli“, kteří nikdy „nepostavují“ nic než sebe. Už mě unavuje mluvit s „vůdci veřejného mínění“, kteří nemají na starosti nic jiného, ​​než udržovat svou vlastní slávu.

86. Když schválíte poplatek za svou práci, někdo se vždy zeptá: „Je to dohodou?“, Odpovězte takto: „Ano. Nahoru.“

87. Nakonec to nebude to, co jsi vzal. Tohle jsi dal pryč.

88. Nedělejte si starosti s konkurencí. Už s nimi nekonkurujete. Soutěžíte pouze s budoucností samotnou. Takže se nedívej zpět. Podívejte se za dva, tři, pět let a přijďte s opakem.

89. Design je most, který nás vede od místa, kde jsme, tam, kde musíme být. To je budoucnost. A naším úkolem je přilákat naše klienty k lepší budoucnosti pro nás co nejrychleji a nejúčinněji.

90. Design je most, který nás vede od místa, kde jsme, tam, kde bychom měli být. To je budoucnost. A naším úkolem je přilákat naše klienty k lepší budoucnosti pro nás co nejrychleji a nejúčinněji.

91. Pamatujte, že každá vaše volba sestává ze dvou možností: skrývat zášť nebo vytvářet naději. Nakonec je to tak jednoduché.

92. Éra řešení problémů skončila. Je příliš „reaktivní“ ve světě, kde budoucnost přichází příliš rychle. Nyní musí návrháři hledat problémy, najít a předvídat problémy, než se u nás vůbec objeví, protože v tu chvíli je už příliš pozdě.

93. Nyní musíme všichni stavět mosty, ne zdi. Zbytek jsou podrobnosti.

94. Design Thinking definuje romantický výraz ve včasném historickém kontextu. Design říká: „Budu nahoře.“

95. Na začátku kreativních prezentací, aby vaše kreativní práce měla čas a prostor na realizaci, zakažte všem ďáblovým obhájcům vstup do místnosti, než něco předvedete. Pak řekněte následující: „Jsme zde, abychom vytvořili něco nového.“ Nové nápady mohou být křehké, protože jsou neznámé. Možná se vám nelíbí, co zde vidíte, ale nemůžete to teď říci. Později budeme muset některé z těchto prací upravit a smazat, ale prozatím je vše zohledněno. Takže v každém nápadu najděte něco, cokoli se vám líbí. Barva. Slovo. Obrázek. Věta. Něco. Nakonec najdeme to, co hledáme. A dnes budeme hledat něco nového.

96. Nakonec nám svět položí jen dvě klíčové otázky:

  • Kdo jsi?
  • Kam jdeš?

< p> Stejné otázky klademe našim klientům. První se týká autenticity; druhá se týká relevance. Pokud se jich zeptáte, bude vám otevřen celý svět.

97. Ať se vám to líbí nebo ne, příběh vaší značky již existuje, takže jej musíte spravovat jako jakýkoli jiný silný přínos společnosti. Po vašem produktu, vašich prostředcích k jeho „dodání“ a vašem publiku bude váš příběh nejmocnějším nástrojem, s nímž budete muset „stavět“.

98. Buďte velmi. Trvalo velmi dlouho, než se něco změnilo. Pokud jste našli odpověď, která fungovala, můžete s ní počítat věky. Ale ty dny skončily. Být odpovědí není odpovědí nebo dokonce možností. Pokud ovšem nejste velmi zvědaví. Nebo jste velmi soustředěný. Moc vtipné. Velmi přímočará. Velmi promyšlené. Velmi pichlavý. Velmi jasné. Velmi slovní. Velmi drzý. Moc vtipné. Velmi opojný. Velmi nic.

99. Kdybych si vzal nějaké lekce od Ogilvie, vypadalo by to takto:

  • Mysli ve velkém. Pak přemýšlejte větší.
  • Využijte všechny možné příležitosti. Popadněte je. A jdi na mizinu. Nikdy nevíte, jestli někdy přijdou znovu.

100. Zkušenosti. Nedívej se. Nečtěte. Transformujte se. Neměňte, bráňte. Neváhejte. Dokažte to. Neslibuj. Povzbuď. „Nešlapejte“. Odeslat. Neboj se. Udělej to. Neanalyzujte. Slyšte. Neposlouchej. Ukaž. Neříkej to. Neberte to.

101. Design není to, co děláme. Umožňujeme design.

Autor: Brian Collins je hlavním kreativním ředitelem společnosti COLLINS.

Původní publikace/překlad: Alina Ostapenko

⚡ Pokud Líbil se mi tento materiál, můžete sledovat můj Instagram/Facebook/Medium/Linkedin. Zde najdete další zajímavé designové materiály.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.