10 filmů, které by měl sledovat každý designér

Ahoj, tohle je člověk, který vydělává až 300 000 rublů měsíčně z prezentací aplikace PowerPoint, který vytvořil snímky pro vedoucího Sberbank a udržuje nejstrukturovanější kanál pro prezentace. Minule byly knihy, ze kterých jsem se naučil dělat prezentace, teď je řada na kině. Nečekejte na film o Helvetice nebo nudné dokumenty z Netflixu. S nimi je vše jasné, chci vám vyprávět o filmech, které mi dávají kosmické potěšení ze sledování jako designéra, inspirují a ukazují, jak pracovat.

Obsah

< p> Blade (1982)

Samsara (2011)

District 9 (2009)

Pátý element (1997)

Hardcore (2016)

Out of the car (2015)

Vše, co existuje, je remix (2015)

Černé zrcadlo (2011)

< p> Zeměpisec pil svět (2013)

Existence (1999)

Blade Runner (1982)

Vše, co jste o cyberpunku viděli, je založeno na Runneru: všechna tato asijská města s neonovými reklamami a deštěm, létajícími auty, společnostmi v mrakodrapech, obecně všechno. Před premiérou v roce 1982 nic takového v kině nebylo. Takto nastavujete trendy: aby i po 40 letech byl film stále úchvatný a inspirativní.

👀 Proč sledovat: tým designérů, operátorů a umělců vytvořil styl, který je inspirován dodnes (viz Cyberpunk 2077). Ve filmu je také hypnotizující světlo.

🎞 Trailer

Zpět na obsah ↑

Samsara (2011)

Jedna a půl hodiny vizuální blaženosti. Tiché řezání lidí, jejich aktivit a přírody. Pouště, umění, hory, doprava, tanec, architektura, výroba, spotřeba, vše se pohybuje ve stejném rytmu samsáry. Obrázek nahradí tisíce slov a nápad se odhalí úpravami.

👀 Proč sledovat: abyste pochopili, jaké jsou složení, metafora a rytmus

🎞 Trailer

Zpět na obsah ↑

District 9 (2009)

Debut a triumf Neila Blomkampa. Film kombinuje satiru, sci-fi, africkou hru a posedlost designem. V rozhovoru pro Discover režisér poznamenal, že jeho oblíbenou věcí na filmu je design. Pozornost věnovaná detailům, úzkostlivost, s jakou jsou vyráběny zbraně, auta, interiéry, roboti a kosmické lodě, jsou skutečně pozoruhodná. Vypadá obzvláště skvěle na důrazně nedokončeném obrázku stylizovaném jako dokument.

👀 Proč sledovat: hluboce promyšlený design všeho, talentovaná stylizace

🎞 Trailer

Zpět na obsah ↑

Pátý element (1997) )

Nejlepší film Luca Bessona a jeden z nejlepších filmů vůbec. Obecně nemám rád francouzskou kinematografii, ale je nemožné nezamilovat se do Pátého elementu. Groteskní svět budoucnosti, postavy se šílenstvím, příjemný soundtrack, Bessonova akce a tyto francouzské vtipy se v něm velmi úspěšně spojily. Na rozdíl od „čtvrti“ je zde všechno důrazně nereálné, jasné, ale neméně příjemné.

👀 Proč sledovat: odvážný a okouzlující design všeho

🎞 Trailer

Zpět na obsah ↑

Hardcore (2016)

Akční film z pohledu první osoby Ilyi Naishuller. Film nemá žádnou zápletku, žádné hraní, žádný dialog, žádné drama, žádný nápad. Ale je to nasyceno boji, triky a energií. Během školních let jsme točili krátký film v první osobě s přáteli. Myslím, že mnoho lidí o něčem takovém přemýšlelo, ale jen Naishuller uspěl tak krásně, profesionálně a ve velkém měřítku.

👀 Proč sledovat: porozumět tomu, jak tuto techniku ​​přivést na absolutní úroveň a udělat ji zajímavou bez zápletky, herců a rozpočtu

🎞 Trailer

Zpět na obsah ↑

From the car (2015)

Je to naopak: žádné triky a boje, jen konverzace a pokusy o pochopení. Všechno se děje na jednom místě, mezi několika lidmi. Film je založen na ideovém, hereckém a minimalistickém piercingu svým stylem.

👀 Proč sledovat: maximální efekt s minimálními prostředky.

🎞 Trailer

Zpět na obsah ↑

Vše, co existuje, je remix (2015)

Čtyřdílný dokument, že veškerá kreativita je založena na jiné kreativitě. Autor doslova ukazuje, kdo si od koho půjčil a jak moc se výsledek liší od zdroje. Uklidňuje druhotnou povahu toho, co děláte.

👀 Proč se dívat: abyste pochopili, že všechno již bylo vynalezeno před námi, ale to není děsivé, hlavní věc není to slepě kopírovat.

Zpět na obsah ↑

Černé zrcadlo (2011)

Sci-fi antologie televizní seriál o dopadu technologie na náš život. Tato série má velmi cool rozhraní a gadgety. Všechno je promyšlené, vše je s láskou, z čehož věříte víc, než kdyby na obrazovce byl klasický mišmaš monochromatických světelných čar a kruhů. Pokud by se na obrazovce objevilo ocenění UX/UI, tato série by získala hlavní cenu.

👀 Proč sledovat: vysoce detailní rozhraní a gadgety

🎞 Trailer

Zpět na obsah ↑

Zeměpisec vypil svět (2013)

Zatím neznám domácí filmy posledních let, kde by bylo všechno v pořádku: herci, postavy, dialogy, hudba, zápletka, humor, kamera, střih, kompozice. Dokonce i kredity jsou vytvářeny ze srdce.

👀 Proč se dívat: abyste pochopili, že jsme dobří také v kině a film je kompozičně dobrý

🎞 Trailer

Zpět na obsah ↑

Existence (1999)

Každý film od Cronenberga je zjevením, dlouho si rozumím a uvnitř se něco mění. V „Existenci“ nabývá režisérův zájem o maso velmi zvláštních forem.

👀 Proč sledovat: nikde jinde takový design neuvidíte

🎞 Trailer

Do obsahu ↑

Moje další výpisy na VC

10 knih Naučil jsem se, jak dělat prezentace z

10 webů s kvalitními a bezplatnými ikonami

10 webů s bezplatnými a vysoce kvalitními ilustracemi

8 webů s bezplatnými a vysoce kvalitními prezentačními šablonami

PS Napište své filmy pro designéry. A pak už mě unavuje zkoumat to samé.

Máte zájem o podobný design?

Další práce

Objednávka designu

Naše portfolio obsahuje stovky projektů: interiérový design, webové stránky, reklamní kampaně, loga, corporate identity. Každý úkol řešíme smysluplně, elegantně a krásně.

Abychom mohli začít, musíme si promluvit. Stačí něco říct o vašem projektu, nechat kontakty a my Vás budeme kontaktovat, abychom vše probrali.